• Kulatý stůl na téma „Plán rozvoje městského zdraví“ v Praze 21

Kulatý stůl na téma „Plán rozvoje městského zdraví“ v Praze 21

V úterý 17.1.2017 se v podvečer ve velké zasedací místnosti ÚMČ Praha 21 sešli občané naší městské části s našimi radními – panem MUDr. Jaroslavem Jeníčkem, CSc. a panem RNDr. Pavlem Roušarem a též se zástupci, respektive zástupkyněmi našeho úřadu nad plánem rozvoje zdraví naší městské části.

IMG_1563 (002).JPG

Důležitým návštěvníkem byl též pan Marek Havrda ze společnosti Instrategy Consulting, s.r.o., která na základě podkladů z našeho úřadu připravila základní dokument, od nějž se strategie rozvoje zdraví u nás v Újezdě nad Lesy bude nadále odvíjet. Bohužel se nás vzhledem k mrazivému a chřipkovému období celkově nesešlo mnoho, ale každý podnět a každé setkání je důležité.

Kulatý stůl byl rozdělen do čtyř základních oblastí – podpora pohybových aktivit, podpora dostupnosti zdravotní péče, posílení role městské části v oblasti péče o zdraví a osvěta v oblasti zdravého životního stylu. Všichni přítomní se živě zapojili do diskuze a ke každému z témat padla celá řada nápadů. Bylo zjevné, že každý z přítomných nad tématy i plány přemýšlel a řada z nich je pro naši městskou část skutečně inspirativní. Jen namátkou – výstavba nové tělocvičny, hřiště pro školní děti, podpora dopravy seniorů k lékaři, návaznost cyklostezek na cyklostezky Středočeského kraje, bezpečná cesta do školy…… a řada dalších. Zkrátka zdraví městské část je téma, které si zaslouží naši pozornost a je jisté, že se mu budeme i nadále věnovat a budeme se jej snažit naplnit co nejlépe.

autor článku: Lucie Molínová

fotografie: Kateřina Blinková