Opravy komunikací v okolí

Začíná druhá etapa opravy silnice z Říčan do Uhříněvsi

P21_prapor_aktuality.png

Ve čtvrtek 20. dubna začne druhá etapa rekonstrukce páteřní komunikace v Říčanech, ulice Přátelství. Původní termín zahájení druhé etapy byl naplánován na začátek května, dodavateli se ale podařilo první etapu rekonstrukce dokončit s téměř dvoutýdenním předstihem.

Opravovaný úsek komunikace se nyní přesune směrem k Uhříněvsi, v úseku mezi ul. Pánkova a vjezdem do areálů v Říčanech, díky čemuž bude přístup do všech areálů v obchodní zóně v Říčanech opět bez omezení. Předpokládaný termín dokončení druhé etapy je v polovině června. Druhá etapa rekonstrukce bude probíhat od 20. dubna do června, na ni naváže třetí a zhruba od srpna do listopadu by měla být realizována etapa poslední. V rámci stavebních prací je stávající komunikace rozšířena zhruba o 1 metr na obě strany na normovou šířku 9,5 metru. V místě rozšíření je prováděna sanace podloží a kompletně nová konstrukce podkladních vrstev vymezených betonovým obrubníkem. Poté jsou odfrézovány staré asfaltové vrstvy a následně položeny nové. Na závěr je položena vrstva speciálního tichého asfaltu.

Dopravní omezení:

Pro směr z Prahy zůstane ulice Přátelství v celém úseku K Netlukám – Říčany průjezdná pro veškerá vozidla mimo tranzitní nákladní dopravu. Ta bude stejně jako v 1. etapě ve směru na Brno, resp. Kutnou Horu, odkloněna od kruhového objezdu Podleská x Přátelství směr ul. Kutnohorská, přes křižovatku Černokostelecká x Průmyslová na Jižní spojku až na ul. 5. května a D1. Stále platí i alternativní trasa na D1: Františka Diviše – Novopetrovická – Výstavní – Mírového hnutí – Pod Chodovem.

Pro opačný směr z Říčan do Prahy bude za uzavřený úsek Málkovská – Pánkova zřízena objížďka přes Nedvězí (mimo nákladní vozidla nad 3,5 t). Objízdná trasa pro nákladní dopravu nad 3,5 t ve směru na Prahu bude již v Říčanech značena objížďkou z ul. Černokostelecká na ul. Říčanská a dále po silnici II/101 na dálnici D1. Trasy linek BUS PID směr Praha budou vedeny odklonem přes Nedvězí.

(Převzato: Pražský patriot)