• Občané Újezda vybírali nejpalčivější problémy

Občané Újezda vybírali nejpalčivější problémy

Ve středu 19. 4. 2017 se v sále Polyfunkčního domu konalo Veřejné fórum k celkovému rozvoji městské části. Přítomní diskutovali u různých tematických stolů (školství, bezpečnost, doprava,životní prostředí, volný čas, sociální oblast, občanská vybavenost).

IMG_0146.JPG

Opět byl zastoupen i mládežnický stůl, u něhož se řešila především témata, která přinášeli sami nejmladší diskutující. V každé oblasti občané formulovali aktuální problémy, ze kterých pak vybrali dva nejdůležitější. V příjemné pracovní atmosféře tedy bylo formulováno celkem 16 problémů k řešení. Tyto problémy budou ověřeny anketou a následně předány k řešení na zastupitelstvu MČ Praha 21. Veřejného fóra se účastnilo 83 občanů.

Nejdůležitější problémy, které zvolili účastníci Veřejného fóra:

- zachování kynologické organizace Újezd nad Lesy s třicetiletou tradicí na stávajícím cvičišti

- parkoviště u nádraží P+R

- podpořit stavbu přeložky I/12 + stavba 511 v Běchovicích

- propojení jižní pěší cesty a navázání na cesty do Běchovic, Koloděj a Sibřiny

- vybudování kolárny v MZŠ Polesná

- denní stacionář pro seniory

- vyčištění lesa odborníky

- koupaliště

- kontrola průjezdnosti kamionů a odstavná plocha pro jejich zachycení

- bezbariérový úřad městské části Praha 21

- multifunkční hřiště na Rohožníku

- kamerový systém u MZŠ Polesná + jeho rozšíření v městské části

- řešit parkování u nádraží – zvýšit kapacitu

- školení a vzdělávání učitelů a zajistit financování

- oprava fasády tělocvičny MZŠ Polesná a oprava laviček

- vybudování protihlukové bariéryu kynologického cvičiště

Finální pořadí výše uvedených problémů bude stanoveno nezávislým ověřovacím průzkumem.

Součásti akce byla i premiéra filmu Jana Petrase Ženy z Újezda nad Lesy a tombola.

Děkujeme všem členům komisí a zaměstnancům ÚMČ Praha 21, kteří pomohli tuto akci uspořádat, Ivě Hájkové z Národní sítě Zdravých měst za moderování celé akce a sponzorům za ceny do tomboly.

Velké poděkování patří Radce Lipanovičové, Mgr.Gabriele Hůlkové a Evě Danielové za připravení domácího občerstvení.

Tato akce byla spolufinancována Státním fondem životního prostředí České republiky v rámci projektu „Místní Agenda 21 – Cesta k udržitelnému rozvoji v Praze 21“ .

Ceny do tomboly věnovali: Romantika– váš kreativní svět, Vinotéka Alexandra Procházková, Vinotéka Nad Lesy,Knihkupectví Nad Lesy, Café Galerie Zelený Dům, Cukrárna Sofie.

Fotky z akce naleznete ve Fotogalerii.

Související témata: Strategické plánování a řízení Úřad městské části Zdravá MČ a místní Agenda 21