Kraje očima dětí

Naše obec se rozhodla podpořit velmi zajímavý a podnětný projekt, reflektující sté výročí vzniku samostatného československého státu, jež si v následujícím roce – 2018 - připomeneme.

újezd očima dětí.jpg

History o.s., nositel práv projektu „Galerie talentů“, ve spolupráci s obcemi celé České republiky připravuje reprezentativní dvojjazyčnou publikaci, která vzniká pod záštitou Asociace českých krajů, Svazu měst a obcí, dalších organizací a vrcholných orgánů státní správy ČR.

Kniha v zamýšleném několikatisícovém nákladu představí také naši obec v širokém okruhu spolupracujících obcí, v krajích, na celostátní úrovni i v turistických a informačních centrech mnoha zemí v zahraničí. Na čtyřech stránkách knihy si budou čtenáři moci přečíst zajímavosti z újezdské historie i současnosti v českém i anglickém jazyce a potěšit se vybranými dětskými ilustracemi, které povídání o Újezdě nad Lesy doprovodí. A kdo bude autorem ilustrací? Přece újezdské děti. Do projektu budou zapojeny naše školky i základní škola. S obrázky se bude moci veřejnost seznámit na výstavě v Újezdském muzeu od května do června 2017. Poté porota složená z učitelů, zástupců městské části a muzejní rady vybere ty práce, které co nejlépe a nejoriginálněji vystihnou naši obec a povídání v knize doprovodí.

Autor: Eva Danielová, Lucie Molínová