• Originální propojení generací na třetí společné výstavě Ovoce a zelenina

Originální propojení generací na třetí společné výstavě Ovoce a zelenina

Od pátku 6.10. do neděle 8.10. se konala v Areálu snů tradiční podzimní výstava újezdských zahrádkářů Ovoce a zelenina. Třetím rokem ji doprovázely výtvarné a fotografické práce újezdských mateřských škol, Masarykovy ZŠ a kolodějských zájmových kroužků.

výstava ovoce a zeleniny 2017.JPG

Na požádání újezdských zahrádkářů se opět zapojily do výzdoby děti od tří do šestnácti let, v letošním roce na téma Zahrádka pro všechny generace. Pod vedením pedagogů vznikly opět originální práce, které dotvořily atmosféru výstavy letošních výpěstků. A že bylo na co se dívat! Bylinková zahrádka, odrůdy brambor a jablek, kořenová zelenina, lilky, vtipně naaranžované dýně, domácí marmelády, originální Brouččín a Čmelín pana Nohejla. To vše včetně prostor pro moštování viděly děti v pátek dopoledne (tento čas byl vyhrazen školkám a školám) při návštěvě výstavy. Některé děti přivedly své rodiče a prarodiče během víkendu, aby se mohly pochlubit obrázky, fotografiemi a podzimními věnci. Zahrádkáři byli množstvím "malých návštěvníků" nadšeni - v sobotu dopoledne jich přišlo s paními učitelkami téměř pět set. Za pomoc při instalaci děkuji paní učitelce Daniele Janoušové, za spolupráci se zahrádkáři Blance Exnerové a Ladislavu Dvořákovi.

Celý článek včetně fotografií naleznete na http://www.zspolesna.cz/index.php?type=Post&id=811&ref=blog&ids=646

Autor článku: Eva Danielová

Související témata: Děti a mladí lidé Spolková činnost Základní školy Umění a kultura Mateřské školy