• Připomenutí Dne vzniku samostatného československého státu

Připomenutí Dne vzniku samostatného československého státu

Slavnostní připomenutí vzniku Československé republiky se konalo v parku před I. stupněm Masarykovy ZŠ a u sochy T. G. Masaryka v úterý 24.10.2017 od 16 hodin.

říjnové oslavy_1.jpg

Představitelé obce, újezdských spolků, újezdští občané, pozvaní hosté, členové pedagogického sboru a družinové děti Masarykovy ZŠ si v odpoledních hodinách společně připomněli 99. výročí vzniku Československé republiky. Slavnost začala položením věnce k pomníku prvního československého prezidenta T. G. Masaryka. Po české státní hymně přivítala všechny přítomné starostka MČ Praha 21 Karla Jakob Čechová a ve svém projevu se věnovala důležitosti zachování svobody. Přítomní se pak odebrali před Masarykovu ZŠ, kde byl připraven školní pěvecký sbor Sovička. Po úvodní písni Ach synku, synku vyzvala paní učitelka Daniela Janoušová družinové děti i dospělé k pomoci při společném zpěvu. Sbor se totiž od nového školního roku obměnil a premiéru mělo několik nováčků z prvních tříd. Následovaly písně Kdyby byl Bavorov, To ta heľpa a po závěrečné písni Ta naše písnička česká byly "sovičky" odměněny potleskem. Paní starostka předala slovo plk. Ing. Janu Vondráčkovi, který ve svém projevu připomněl události, které vedly ke vzniku republiky, a důležité historické mezníky během jejího trvání. Na závěr poděkovala paní starostka všem přítomným za účast.

autor: Eva Danielová

říjnové oslavy_3.jpg