• Vánoční strom a sbírka pro Světlušku

Vánoční strom a sbírka pro Světlušku

10_Advent.jpg

Zvonečky a rolničkami rozsvítily děti, které přišly 3.12. do parku u školy, újezdský vánoční strom. Díky fungující spolupráci Úřadu MČ Praha 21, Sboru dobrovolných hasičů, Masarykovy ZŠ, rodičů, prarodičů a újezdských občanů bylo pro Světlušku pod stromeček vybráno 12 000 Kč.

Rozsvícení stromu předcházelo přivítání Dr. Ondřejem Salvetem, farářem římskokatolické farnosti u kostela Povýšení sv. Kříže v Kolodějích, a zpěvem adventních písní na farní louce. Odtud se vydal Zvonkový průvod do parku před školou. Starostka K. J. Čechová přivítala přítomné a sdělila jim, že finanční výtěžek za občerstvení, poskytnuté ÚMČ Praha 21 a újezdským Sborem dobrovolných hasičů, bude věnován Nadaci Světluška. I letos se první adventní neděle zúčastnila paní Linda Vaňková, zástupkyně Nadačního fondu Českého rozhlasu. Osobně přijela poděkovat do Újezda za podporu zrakově postižených spoluobčanů.

Aby se školnímu sboru Sovička lépe zpívalo, postaraly se přítomné děti zvoněním o rozsvícení stromu. A že to ve vánočně vyzdobeném a ozvučeném altánu pod vedením paní učitelky D. Janoušové sovičkám zpívalo! Odměnou jim byl zasloužený potlesk a slova uznání - sbor je totiž obnoven o nejmladší sovičky z prvních tříd a má před sebou několik vánočních vystoupení.

Poděkování patří paní učitelkám E. Hegyiové, M. Lehoučkové a D. Janoušové za otevření adventních dílen a maminkám, které se zapojily do příprav. Dílny nalákaly spoustu dětí k výrobě vánoční dekorace a rodiče využili otevřené školy k zahřátí.

Velké poděkování patří maminkám, které za napečené sladké dobroty a dárečky s překvapením utržily 4 200 Kč. Po sečtení finančního výtěžku od maminek, dále za občerstvení a reklamní předměty Světlušky činila výsledná částka 12 000 Kč.

VŠEM JEŠTĚ JEDNOU MOC DĚKUJI A PŘEJI KRÁSNÝ ADVENT A VESELÉ VÁNOCE PLNÉ LÁSKY, RADOSTI A ŠTĚSTÍ.

Karla Jakob Čechová

07_Advent.jpg