Vánoční dílna byla skvělá

V pátek 8. prosince 2017 se prostory prvního patra polyfunkčního domu Level proměnily v dílnu tvořivosti, tentokrát na téma Vánoc. Tuto akci pořádala MČ Praha 21 společně s lektorkami domu dětí a mládeže DŮM UM a organizací Neposeda.

vánoce.jpg

Svou šikovnost si přišli vyzkoušet nejen předškolní a školní děti, ale i jejich rodiče a prarodiče. Společně vyráběli vánoční svícínky, přáníčka, kulíšky, dekorace ze šišek, terakotových květináčků, dřevěné ozdobičky, zdobili perníčky a váleli svíčky ze včelí voskové plástve. Dílna voněla po medu, vládla vánoční atmosféra. Bylo moc fajn odreagovat se od každodenních starostí, zastavit se v předvánočním shonu, vyrábět a povídat si. Odpoledne při práci příjemně a velmi rychle uteklo. Byla to nádherná příležitost, kdy v každodenním shonu lidé zpomalí a setkají se spolu při společném tvoření.

Děkujeme všem, kteří obětovali svůj volný čas, nápady a nadšení a pomohli tuto dílnu zorganizovat. Velké díky patří paní učitelce Zuzaně Vopálenské, asistence Blance Fišerové a žáčkům z 2. C za plnou krabici voňavých perníčků, které na dílnu napekli. Děkujeme členkám Komise sociální politiky a zdravotnictví, paní Kateřině Blinkové z odboru školství, kultury a MA 21, lektorkám domu dětí a mládeže DŮM UM a organizaci Neposeda za přípravu a realizaci této akce.

Vidět ve tvářích dětí i dospělých nadšení z vlastnoručně vytvořených dekorací je pro nás velkou odměnou. Přípravy byly náročné, ale stály za to. Doufáme, že krásné výrobky již zdobí vaše domovy a přináší radost.

Do roku 2018 přejeme všem občanům hlavně pevné zdraví, štěstí, klid a spokojenost.

Související témata: Senioři a stárnutí společnosti Úřad městské části Zdravá MČ a místní Agenda 21