Potřebuji řešit Nejčastěji hledáte logo

Potřebuji řešit

  • Aktuality
  • Prohlášení Rady MČ Praha 21 ke zdravotnímu středisku na Rohožníku
Aktualita

Prohlášení Rady MČ Praha 21 ke zdravotnímu středisku na Rohožníku

Prohlášení Rady MČ Praha 21 ke zdravotnímu středisku na Rohožníku.

P21_prapor_aktuality.png

Úřad MČ má možnost podpořit lékaře nabídkou prostor k provozování ordinací, což v současnosti dělá. Cena za nájem je pro lékaře extrémně výhodná a zde je potřeba říci, že na jiných místech Prahy jsou ceny za pronájem ordinací při stejných platbách zdravotních pojišťoven výrazně vyšší. Úřad MČ a Rada MČ chtějí také v této formě podpory lékařů nadále pokračovat.

Problém je, že současná poliklinika je zastaralá a nesplňuje hygienické, ani stavební předpoklady k provozu zdravotnického zařízení. Podmínky k provozu zdravotnických zařízení se v posledních letech nesmírně zpřísnily. A to tak, že současné budovy by vůbec hygienicky neprošly, pokud by se kolaudovaly v nynější podobě. Navíc budovu ve špatném technickém stavu nejde rekonstruovat za provozu. Nedovedeme si představit, jak v budově za provozu vyměnit vedení vody, odpadů, elektřiny, nebo topení.

Největším problémem Újezdu nad Lesy je to, že část opozice a hlavně zastupitel Duchek hystericky uchopí jakékoliv řešení problému koalicí, udělá z ní politikum, nezná detaily, některým věcem navíc prostě nerozumí, ale snaží se ze všeho získat politické body a nenabízí reálné řešení. Staví proti sobě jednotlivé části Újezda, nebo skupiny obyvatel.

My ale nyní neřešíme záležitost na jeden rok, současnou polikliniku musíme udržet v provozu ještě několik let, doběhnou v ní všechny smlouvy a závazky MČ. Musíme dobře připravit výstavbu nové polikliniky (také několik let), komunikovat s lékaři, kteří se budou chtít přestěhovat, zvažovat další služby, které bychom v nové budově chtěli mít. Soukromý lékař je stejný podnikatel jako každý jiný. Pro svoji praxi si musí kromě jiných záležitostí zajistit i prostory, které vyhovují provozu lékařské praxe. A zde se uplatní pozitivní role naší MČ, opravdu stále myslíme na naše občany, ale zrovna tak myslíme i na lékaře, které si chceme v naší MČ udržet a nabídnout jim za přiměřenou cenu vhodně prostory.

Rozumíme snaze občanů Rohožníku zachovat, co nyní mají, ale je to důstojné prostředí pro zdravotnictví 21. století? Myslíme si, že posun k nové budově našim občanům lepším prostředím prospěje. Nelze ale naplnit 2 polikliniky. Autobusem je možné navíc již nyní dojet z Rohožníku na Blatov po hlavní ulici, v plánu je vyjednat přímou linku až k nové budově. Na vše máme několik let. Z budovy staré polikliniky by měla znovu být mateřská školka, která je snad na sídlišti Rohožník též potřebná a bude využitá. Bude totiž potom možné přestěhovat mateřskou školu, která je doposud umístěna v prostorách Masarykovy základní školy, a uvolnit tak několik místností tolik potřebných pro třídy základní školy.

JE SKUTEČNĚ TENTO KOMPLEXNÍ PLÁN TAK ŠPATNÝ? ZNAMENÁ TO, ŽE NEMYSLÍME NA OBČANY ÚJEZDA? JE HYSTERICKÝ PŘÍSTUP NĚKTERÝCH JEDNOTLIVCŮ NA MÍSTĚ? BUDEME STÁLE TRPĚT KŘIKLOUNY A NEBUDEME MÍT ČAS NA ROZUMNÝ PŘÍSTUP K ŘEŠENÍ PROBLÉMŮ?

K.Jakob Čechová, J.Jenšovská, J.Slezák, T. Fábera, J.Jeníček

Související témata: Úřad městské části

Published

Přihlášení / Můj účet

Můžete se přihlásit prostřednictvím sociálních sítí.

Služby městské části od A do Z

Kontakt

Úřad městské části Praha 21

Staroklánovická 260
190 16, Praha 9
tel.: +420 281 012 911
fax.: +420 281 971 531
el. podatelna: podatelna@praha21.cz
ID datové schránky: bz3bbxj
IČ: 00240923

Úřední hodiny

PO: 8:00 - 12:00 / 13:00 - 17:30
ÚT: Není úřední den
ST: 8:00 - 12:00 / 13:00 - 17:30
ČT: Není úřední den
PÁ: 8:00 - 12:00

Matrika v případě svatby omezený provoz