• Fotosoutěž "Lípa - náš národní strom"

Fotosoutěž "Lípa - náš národní strom"

P21_prapor_aktuality.png

Paní radní Plamínková z MHMP udělila záštitu na fotosoutěží „ Lípa – náš národní strom“ u příležitosti 100 let od vzniku Československé republiky. Tato soutěž již byla vyhlášena a nyní nás všechny čeká jedno z nejkrásnějších období roku, kdy právě stromy mohou být objektem našeho zájmu. Uveřejněte, prosím, tuto informaci na Vašich webových stránkách, protože fotografování stromů může být koníčkem Vašich obyvatel a jen o možnosti přihlásit se do soutěže neví. Navíc mohou být i oceněni.

Přikládám i další informaci o činnosti pana Ing. Rudla, který nejenže mapuje památné a významné stromy v Praze, ale pořádá i krátké vycházky, letos vydal i brožovanou publikaci „Vycházky za pražskými stromy nejen  pro seniory“. Proto jsem pana Rudla oslovila, aby nám do sekretariátu dodal právě tuto publikaci, která by mohla být poskytnuta klubu seniorů, který při vašich městských částech máte. Mohly by tak najít inspiraci na výlety po Praze.

Amatérští fotografové se mohou zapojit do soutěže, jejímž cílem je najít nejkrásnější lípu Prahy. Soutěž organizuje web Pražské stromy ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy a dalšími partnery. Soutěž má vzbudit zájem o náš národní strom u příležitosti 100 let od vzniku Československé republiky. Lípa je naším nejoblíbenějším listnatým stromem a stala se také symbolem slovanské vzájemnosti. „Naším národním stromem byla oficiálně zvolena v roce 1848 na všeslovanském sjezdu, který se konal v Praze,“ říká dendrolog Aleš Rudl. Snímky zachycující některou z pražských lip by měli soutěžící doplnit o lokalitu kde strom roste, dále mohou připsat okolnosti vzniku snímku či uvést, čím je daný strom zaujal. „Věřím, že Pražané objeví mnoho krásných lip, které zdobí naše město. Připomeneme si tím i důležitost stromů ve městě,“ říká radní hl. m. Prahy Jana Plamínková, která nad soutěží převzala záštitu.

Fotografie je možné zasílat do 19. srpna 2018 na kontaktní e-mailovou adresu webu Pražské stromy (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.). Každý soutěžící může poslat nejvýše 4 fotografie. Pro autory nejlepších snímků jsou připraveny hodnotné ceny. Fotografická soutěž „Lípa – náš národní strom“ je v pořadí již 4. fotografickou soutěží, kterou uspořádal web prazskestromy.cz, který je průvodcem po památných a významných stromech Prahy. Další informace najdete na odkazech: Web Pražské stromy – www.prazskestromy.cz Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 606 754 391 (Aleš Rudl) Přikládám nejen tiskovou zprávu, která vyšla, ale i na akce (jedna již proběhla a další bude).

Odkaz na fotografickou soutěž: http://www.prazskestromy.cz/souteze/fotograficka-soutez-na-tema-lipa-nas-narodni-strom/

V příloze najdete dvě pozvánky: "Vydejte se za pražskými stromy" a  "Za pražskými stromy Malé Strany".

Pozvanka_prednaska_seniori.pdf

Poslední změna: 29. 3. 2018, 14:10:21, velikost: 1.18 MB