S koloběžkou v tramvaji nebo s kolem v metru již dnes lidé běžně jezdí do školy, do práce i třeba do kina. Ušetří tak čas na cestě k zastávce a ještě pohybem zocelí své zdraví. Přesto ale každým rokem narůstá také míra individuální automobilové dopravy.

V městských oblastech však existuje řada ekologicky šetrných řešení způsobů přepravy, které jsou často mnohem rychlejší, levnější, pohodlnější i spolehlivější. A právě na to se snaží upozornit Evropský týden mobility, který se letos ponese v duchu hesla „Mix and Move“, tedy „Kombinuj a jeď“. Kombinování dopravy totiž nepřináší pouze individuální výhody, ale má pozitivní dopad také na společnost jako celek. Ať už jde o snížení znečištění životního prostředí, či zvýšení kvality života a zdraví.

Zábavný a zároveň naučný program se letos uskuteční ve dnech od 16. do 22. září a vyvrcholí Dnem bez aut v Křižíkově ulici, která se vyčlení na celý den výhradně pro pěší, cyklisty a veřejnou dopravu. V Karlíně tak vznikne prostor pro pouliční zábavu, kterou na hlavním pódiu doplní vystoupení známých hudebních osobností a těles, jako například skupiny The Tap Tap, Circus Ponorka a Dixie band nebo písničkář Jakub Ondra.

http://etm.praha.eu/