• Vánoční dílna se opět vydařila

Vánoční dílna se opět vydařila

Čekání na Vánoce je pro mnohé z nás tím nejkrásnějším obdobím v roce. Zdobíme, pečeme, zkrášlujeme a rozsvěcujeme jiskřičky štěstí v očích našich nejmenších. Těšíme se na dětský úsměv a údiv pod vánočním stromečkem, na rodinná setkání. Je to doba radostného očekávání, doba rozjímání a dobročinnosti….ano to jsou Vánoce.

dílna vánoční.jpg

Do kulturního domu Level nakoukly v podobě již tradiční Vánoční dílny v úterý 4.prosince. Ač bylo venku nevlídné počasí, uvnitř domu tomu bylo naopak. Všechny, kdo na dílnu přišli, hřála umělecká a přátelská atmosféra. Svou šikovnost si přišli vyzkoušet nejen předškolní a školní děti, ale i dospělí a senioři. Vyráběli se dřevěné vánoční dekorace, vánoční stromečky z peříček, andílci, přáníčka, zdobili perníčky, dekorovali svícínky, ozdoby a zápichy, a kdo chtěl, mohl si uválet svíčku z medové plástve. Odpoledne při práci příjemně a velmi rychle uteklo. Byla to nádherná příležitost, kdy v každodenním shonu lidé zpomalí, setkají se spolu a při společném tvoření mají k sobě zase o kousek blíž. Každý domů odcházel obohacen nejen o vlastnoruční výtvory, ale také pohlazen na duši a naplněn pozitivní energií. Doufáme, že krásné výrobky již zdobí vaše domovy a přináší radost.

Děkujeme všem, kteří tuto pěknou akci pomohli uspořádat. Velké díky patří paní učitelce Zuzaně Vopálenské, asistence Blance Fišerové a žáčkům ze 3.C za plnou krabici voňavých perníčků, které na dílnu napekli a paní Yvoně Herinkové, která s dětmi vyráběla andílky. Za přípravu a realizaci děkujeme pracovnicím odboru sociálních věcí, paní Janě Eibichové, organizaci Neposeda, a MČ Praha 21 za finanční podporu, bez které by se dílna nemohla uskutečnit.

Bc. Radka Lipanovičová, odbor sociálních věcí

Související témata: Senioři a stárnutí společnosti Úřad městské části Zdravá MČ a místní Agenda 21

Osoba odpovědná za aktuálnost informací: Lipanovičová Radka