• Informace pro občany - "Podměrečné" stromy na pozemku školního hřiště u ul. Starokolínská

Vážení spoluobčané, ÚMČ byl připraven o tomto víkendu provést pokácení podměrečných topolů, které vyrůstají z pozemku, kde se nachází hřiště ZŠ Masarykova (pozemek parc.č. 1578, k.ú. Újezd nad Lesy). Spolek Újezdský STROM podal do řízení odvolání. Spis posuzuje Magistrát HMP, odbor ochrany prostředí. Chceme v maximální možné míře zajistit bezpečný pohyb dětí, chodců, cestujících v dotčeném místě, proto je uzavřen chodník u ul. Starokolínská podél školního hřiště, je omezen pohyb dětí na školním hřišti a od 12 hod. dne 06.03.2019 je uzavřena zastávka Rápošovská ve směru do centra.

Upozorneni udalosti.jpg

Věříme, že kauza kácení podměrečných stromů a posouzení zda se jedná či nejedná o „stromořadí“ bude velmi rychle pravomocně rozhodnuta a bude možné provést kácení stromů, které jsou ve špatném zdravotním stavu a není možné podle názoru znalce provádět ani řezy v korunách. Nechceme zavdat příčinu ke zbytečné negativní mediální kampani a proto volíme tento postup. Pozor, hrozí pád větví! Uposlechněte zákazu pohybu po uzavřeném chodníku, nevstupujte do uzavřených míst, na zastávku MHD – BUS Rápošovská ve směru do centra.

Počítáme s komplexní zahradní údržbou dotčeného pozemku, pozemku, který slouží dětem. Nové keře, dřeviny budou opět plnit funkci izolační zeleně, hodnotné již vysazené dlouhověké dřeviny budou mít možnost plnohodnotného růstu. Čili, provedeme následné ošetření keřů zmlazujícím řezem, vysadíme nové keře a dřeviny. Děkujeme za pochopení situace.

Osoba odpovědná za aktuálnost informací: Kozáková Vladimíra