Uzavření zastávky Rápošovská

Vážení občané, omlouváme se vám za komplikace, které jsou spojeny s uzavřením zastávky Rápošovská ve směru do centra a části chodníku a komunikace. Zároveň vám přinášíme aktuální informace a chceme vás ujistit, že Úřad MČ dělá vše pro to, aby byla situace co nejdříve vyřešena.

praha21.png

Ve věci dřevin (topolů černých) na pozemku MČ Praha 21 u školního hřiště a v bezprostřední blízkosti chodníku a autobusové zastávky vedeme nové správní řízení, protože nadřízený orgán dospěl k závěru, že dřeviny jsou stromořadím. Jakmile bude správní řízení pravomocně ukončeno, budeme vás informovat. Do té doby jsme však nuceni s ohledem na zajištění ochrany zdraví a majetku občanů ponechat po rozhodnutí/opatření dopravců autobusovou zastávku uzavřenou. Za tuto komplikaci se vám velmi omlouváme a žádáme vás o využití okolních zastávek ve směru do centra – Újezd nad Lesy event. Blatov.

Intenzivně připravujeme s vybranou odbornou společností situaci o náhradní výsadbě na pozemku parc.č. 1578, k.ú. Újezd nad Lesy. Podkladem je nám projekt (a provedená výsadba) z roku 1987, resp. přibližně z roku 1990. Stávající hodnotné a dlouhodobé dřeviny a keře na pozemku dostanou prostor a po odborném ošetření budou moci vyrůst do „krásy“. Plánujeme na pozemku dosadit další dřeviny, které odolají klimatickým podmínkám, nebudou alergenní atd. Koncepci představíme odborným komisím, zástupcům základní školy, účastníkům správního řízení aj. Informaci o náhradní výsadbě budeme rovněž publikovat na webu MČ Praha 21 a v Újezdském zpravodaji.

Více informací ohledně vývoje naleznete v již dříve uveřejněných článcích:

Děkujeme vám za pochopení.

Osoba odpovědná za aktuálnost informací: Zátková Šárka