Potřebuji řešit Nejčastěji hledáte logo

Potřebuji řešit

  • Aktuality
  • Dětské dopravní hřiště na multifunkčním sportovišti v Újezdě nad Lesy
Aktualita

Dětské dopravní hřiště na multifunkčním sportovišti v Újezdě nad Lesy

Ptáte se, proč zrovna dopravní hřiště na multifunkčním sportovišti v ul. Čentické? Není tam toho už moc? Nepotřebujeme raději nové chodníky? Na území MČ Praha 21 se nachází okolo 14 dětských hřišť a obecně lze říci, že vypadají velmi podobně, pískoviště, prolézačky se skluzavkou, kolotoč…

A tak se zrodil nápad vybudovat něco, co tu chybí. Minulý týden začala na multifunkčním sportovišti v Čentické ulici realizace dopravního hřiště.

Dopravní hřiště.jpg

Po rekonstrukci skateparku v loňském roce se uvolnila plocha pod bývalými rampami a my jsme pro ni hledali využití. Stanovili jsme si několik podmínek. Nejdůležitější bylo, aby plocha mohla být využívána pro kulturní akce, zařízení by se muselo  dát snadno demontovat a uskladnit, tak aby zůstala plocha volná. Další podmínkou, vzhledem k umístění hřiště v blízkosti naší školy, byla možnost využití prostoru pro výuku. Nakonec jsme museli vymyslet něco, co v naší a v okolních obcích ještě není a co zlepší kulturně-sportovní obslužnost.

Dětské dopravní hřiště splňuje všechny naše podmínky, zachováme volnou plochu pro akce, bude sloužit naší i okolním školám pro výuku dopravy a k provozování volnočasových aktivit .

Hřiště realizujeme ve spolupráci s krajským koordinátorem Besipu,  který  nám pomohl připravit návrh tak, aby hřiště obsahovalo většinu dopravních situací, které mohou naše děti v Újezdských ulicích potkat. Současně nám pomohl najít kvalifikovaného zhotovitele, kterým je firma DZ Mělník s.r.o.                           

Samotná realizace vodorovného i svislého značení bude stát 98 000,- Kč bez DPH, projektové práce 12 000,- Kč. Zvažujeme nákup několika koloběžek pro výuku dopravní výchovy. Celková cena dětského dopravního hřiště bude na méně než polovině původně předpokládaného rozpočtu.

Naše představa o možnostech využívání je taková, že v dopoledních hodinách bude hřiště sloužit výhradně školám pro výuku, od 12:30 do 15:00 družině, odpoledne a o víkendech pak bude určeno volnému využití veřejností. Podrobnosti provozního řádu „dolaďujeme“ a konzultujeme se školou a Besipem.

Slavnostní otevření bude dne 23. 4. 19 v rámci akce „Den země“, kterou pořádá odbor životního prostředí MČ Praha 21.

Děkujeme za krásné obrázky dětí z I. stupně Masarykovy základní školy, které nám byli velkou inspirací v rámci realizace. 

Návrhy dětí:

Návrhy dětí.PNG


Osoba odpovědná za aktuálnost informací: Saitz Vladimír
Published

Přihlášení / Můj účet

Můžete se přihlásit prostřednictvím sociálních sítí.

Služby městské části od A do Z

Kontakt

Úřad městské části Praha 21

Staroklánovická 260
190 16, Praha 9
tel.: +420 281 012 911
fax.: +420 281 971 531
el. podatelna: podatelna@praha21.cz
ID datové schránky: bz3bbxj
IČ: 00240923

Úřední hodiny

PO: 8:00 - 12:00 / 13:00 - 17:30
ÚT: Není úřední den
ST: 8:00 - 12:00 / 13:00 - 17:30
ČT: Není úřední den
PÁ: 8:00 - 12:00

Matrika v případě svatby omezený provoz