• Nová ředitelka Masarykovy základní školy

Nová ředitelka Masarykovy základní školy

Rada MČ Praha 21 na svém jednání dne 21. 5. 2019 jmenovala do funkce ředitelky Masarykovy základní školy paní Mgr. Hanu Cermonovou. Učinila tak na základě doporučení odborné konkursní komise ve složení – dva členové za zřizovatele (PhDr. D. Greger, Ph.D.a Mgr. M. Hřebecký), jeden za školskou radu (Mgr. K. Bělohubá), jeden za pedagogický sbor (Mgr. E. Hegyiová), jeden za odborníka st. správy (PhDr. R. Liška), jeden za školní inspekci (p. J. Mikoláš) a jeden za krajský úřad (Bc. J. Vlásenková).

LOGO mč pRAHA 21.png

Do konkursu se přihlásili tři kandidáti a komise dne 13. 5. 2019 vedla s každým z těchto 3 kandidátů 60 minutový rozhovor. Při pohovorech kandidáti prezentovali sami sebe i svoji koncepci rozvoje školy. Následovaly dotazy členů konkursní komise, které byly zaměřeny zejména na pedagogické aspekty práce ředitele školy, pedagogickou koncepci uchazeče, jeho představy o vedení pedagogického sboru, znalosti v oblasti trendů ve výchově a vzdělávání a schopnost koncepční práce v oblasti školství, výchovy a vzdělávání.

Věříme, že pod vedením Mgr. Hany Cermonové bude vše kvalitní a dobré v naší škole zachováno. Klíčové je nyní vrátit jistotu pedagogickému sboru, věříme, že se nechystají žádné rychlé převratné změny a pod novým vedením budou spokojeni jak učitelé, tak rodiče a děti. Aby se naší škole dařilo, bude také záležet na přístupu rodičů a v neposlední řadě i žáků.  Přejme naší škole hodně nápadů, elánu a síly. Podrobnější představení nově jmenované paní ředitelky a její koncepce rozvoje školy přineseme v červencovém čísle zpravodaje.

Odbor školství a kultury ÚMČ Praha 21

Osoba odpovědná za aktuálnost informací: Slavíková Markéta