• Prohlášení Rady MČ Praha 21 k situaci kolem tenisových kurtů v Újezdě nad Lesy

Prohlášení Rady MČ Praha 21 k situaci kolem tenisových kurtů v Újezdě nad Lesy

V současnosti je Rada MČ Praha 21 nucena řešit nepříjemnou situaci ohledně tenisových kurtů. Minulé vedení městské části, ve složení starostka Karla Jakob Čechová, místostarosta Jan Slezák a radní RNDr. Jitka Jenšovská, MUDr. Jaroslav Jeníček a Tomáš Fábera, na svém posledním jednání rady vypovědělo nájemní smlouvu TJ Sokol z pozemků ve vlastnictví MČ Praha 21, na kterých jsou vybudovány tenisové kurty.

Prohlášení z Rady logo.png

V roce 2018 došlo po provedeném geometrickém zaměření k rozdělení pozemku. Důvodem rozdělení bylo vybudování dalších sportovišť určených pro veřejnost s cílem, aby byl celý prostor účelně využit. MČ z tohoto důvodu poslala TJ Sokol změnu smlouvy, kde byla správně definována nová čísla pozemků, ale ze strany TJ Sokol nebyla tato smlouva akceptována.  Nerozumíme tomuto postoji, a to i z důvodu, že nebyla zásadně měněna výše nájmu, navržený nájem se zvedl pouze o 1,- Kč/rok, tedy na 1289 Kč/rok.

Nová rada chce od začátku tento stav napravit, proběhlo několik jednání se zástupci TJ Sokol, kde o všem byli informováni. Zároveň byl TJ Sokol vyzván, aby se ucházel o nájem předmětných pozemků v novém výběrovém řízení.  Vzhledem k tomu, že chceme, aby se kurty co nejdříve otevřely veřejnosti, byla také TJ Sokol, jako původnímu nájemci, navrhnuta dohoda o údržbě, a to opakovaně, aby se po vyřešení celé situace mohlo ihned začít hrát a sezona nebyla celá ztracená. Tato dohoda nebyla opět TJ Sokol akceptována. Již dávno mohlo být vyhlášeno výběrové řízení, kterého se mohl i TJ Sokol zúčastnit. Bohužel zástupci TJ Sokol nereagují na jakékoliv podněty od MČ a tím se vše zdržuje.

MČ nemůže nechat užívat své pozemky bez platných smluv. Proto až do doby vyjasnění, kdo bude areál spravovat, není možné veřejnosti prozatím kurty otevřít.

Rada městské části Praha 21

Osoba odpovědná za aktuálnost informací: Rada MČ Praha 21