Potřebuji řešit Nejčastěji hledáte logo

Potřebuji řešit

  • Aktuality
  • Aktuální informace k uzavření zastávky Rápošovská a přilehlého okolí
Aktualita

Aktuální informace k uzavření zastávky Rápošovská a přilehlého okolí

Vážení občané, s blížícím se koncem prázdnin bychom Vás rádi informovali o vývoji situace kolem uzavřené zastávky Rápošovská a jejího okolí při pozemku základní školy (2. stupeň v Polesné ul.).

LOGO mč pRAHA 21.png

V současné době probíhá správní řízení na Úřadu MČ Praha 22, kam bylo předáno Magistrátem hl. m. Prahy. Řízení v tuto chvíli pokračuje, proběhlo místní šetření a nyní se čeká na rozhodnutí, abychom mohli havarijní stromy odstranit a zprovoznit chodník i zastávku. S ohledem na všechny lhůty, které jsou dané zákonem, odhadujeme, že k vydání rozhodnutí dojde cca v polovině září a poté budeme čekat na nabytí právní moci (15 dní od vydání rozhodnutí). Zde bude důležité, zda se proti rozhodnutí některý z účastníků odvolá nebo nikoliv. Teprve potom můžeme přistoupit k vyřešení místní situace a zprovoznit okolí topolů vč. zastávky, parkoviště K+R a chodníku. Pokud by se některý z účastníků řízení proti rozhodnutí Úřadu MČ Praha 22 odvolal, potom se celý problém s uzavřenou zastávkou může protáhnout o týdny až měsíce.

Dle posudku, který máme k dispozici, není okolí topolů v současné době bezpečné a hrozí zde pád stromů či jejich částí a mohlo by dojít k ohrožení lidí či majetku. Zároveň tedy úřad zajišťuje okolí topolů páskami a na konci školního roku jsme upravili okolí školy tak, aby byl zajištěn bezpečný příchod dětí od náhradní zastávky autobusu. V rámci úprav jsme protáhli chodník v ul. Polesná k přechodu u zastávky školního autobusu. Zároveň jsme „vyparkovali“ automobily v oblasti za křižovatkou Starokolínská – Polesná tak, aby byla opět zvýšena bezpečnost školních dětí v dané oblasti, protože přes zaparkovaná auta nejsou děti vidět. V současné době není možné z naší strany další opatření provést. Samozřejmě Vás budeme informovat, jakmile získáme nové informace či budeme znát přesnější termíny.

 


Osoba odpovědná za aktuálnost informací: Zátková Šárka
Published

Přihlášení / Můj účet

Můžete se přihlásit prostřednictvím sociálních sítí.

Služby městské části od A do Z

Kontakt

Úřad městské části Praha 21

Staroklánovická 260
190 16, Praha 9
tel.: +420 281 012 911
fax.: +420 281 971 531
el. podatelna: podatelna@praha21.cz
ID datové schránky: bz3bbxj
IČ: 00240923

Úřední hodiny

PO: 8:00 - 12:00 / 13:00 - 17:30
ÚT: Není úřední den
ST: 8:00 - 12:00 / 13:00 - 17:30
ČT: Není úřední den
PÁ: 8:00 - 12:00

Matrika v případě svatby omezený provoz