• Tisková zpráva k otevření zastávky Rápošovská

Tisková zpráva k otevření zastávky Rápošovská

Vážení občané,

v úterý 19.11.2019 jsme obdrželi rozhodnutí Magistrátu hl. m. Prahy o zamítnutí odvolání spolku Újezdský STROM a zároveň bylo tímto rozhodnutím potvrzeno povolení k pokácení topolů na pozemku základní školy při zastávce Rápošovská směrem do centra. Zastávka byla od jara z bezpečnostních důvodů uzavřena. Ve středu ráno jsme obdrželi informaci, že rozhodnutí nabylo právní moci, protože si ho převzali oba účastníci řízení a stalo se vykonatelným. Stromy jsou již v tuto chvíli vykáceny, což se povedlo hlavně díky spolupráci pana starosty, úřadu, zejména odboru OMI a OŽPD, a dobrovolných hasičů z Újezda nad Lesy a Běchovic. Byly tak odstraněny překážky k otevření zastávky.

Dle informací ROPIDu bude zastávka otevřena v úterý 26.11.2019 v brzkých ranních hodinách, což znamená, že děti by se již v úterý ráno měly do školy dostat bez omezení. Zastávku není možné podle informací dopravce otevřít dříve, neboť je nezbytné přepracovat jízdní řády, elektronicky i fakticky je vyvěsit, nahrát hlášky do vozidel atd.

Větve budou postupně uklizeny, aby bylo možné zprovoznit také co nejdříve přilehlý chodník.

Upozorneni udalosti.jpg

Děkujeme Vám za trpělivost, jsme rádi, že je správní řízení u konce a mohli jsme provést kroky k otevření zastávky.

Osoba odpovědná za aktuálnost informací: Zátková Šárka