• MHD - jsou zavedeny prázdninové jízdní řády

MHD - jsou zavedeny prázdninové jízdní řády

V pražské MHD jsou/budou zavedeny prázdninové jízdní řády

V důsledku mimořádných opatření v souvislosti s bojem proti šíření koronaviru Covid-19 klesá v těchto dnech počet cestujících, kteří využívají pražskou MHD. Paralelně s tím, jak klesá počet cestujících, naopak roste počet zaměstnanců pražského dopravního podniku i dalších dopravců, kterým byla nařízena povinná karanténa. Proto Dopravní podnik hl. m. Prahy, Magistrát hl. m. Prahy a organizace ROPID na nezbytně dlouhou dobu zavádí prázdninový jízdní řád také v provozu metra i tramvají. Od příštího týdne budou mírně prodlouženy intervaly ve špičkách pracovních dnů, dopoledne, a kvůli minimální obsazenosti vozidel od tohoto víkendu také o pozdních večerech a v noci.

Autobusy

Provoz autobusů zůstává stejný jako dosud, čili jsou v pracovních dnech mírně prodlouženy intervaly na nejčastěji jezdících linkách, u vybraných městských linek je provoz ukončen již ve 22:30, zároveň nejsou v provozu školní linky ani školní spoje na příměstských linkách. Od soboty 21. března bude dále prodloužen interval u letištních linek č. 100 a 119 vzhledem k omezenému provozu Letiště Václava Havla Praha.

Metro

Od soboty 21. března bude na všech linkách metra nasazen prázdninový jízdní řád, což znamená prodloužení intervalů o 1-2 minuty. I tak ale DPP předpokládá dostatečnou kapacitní rezervu, díky které by si mohl každý v dopravním prostředku pohodlně sednout. S ohledem na zachování personální rezervy ve stavu dostupných strojvedoucích bude prázdninový režim na lince B (Zličín – Černý Most) nasazen již od dnešního dne.

Vlaky

Provoz vlaků zatím zůstává bez omezení kromě městské linky S49 (Roztoky u Prahy – Praha-Hostivař), která nevyjede již od středy 18. března. Je možné, že s ohledem na výrazný pokles počtu cestujících dojde v následujících dnech ke snížení kapacity i na dalších vlakových linkách, nicméně všechny případné úpravy je nutné koordinovat se Středočeským krajem.

I nadále jsou v platnosti všechna dosavadní preventivní opatření pro minimalizaci rizika nákazy v MHD, tedy povinnost otevírat v zastávkách všechny dveře vozů, vyhrazení prostoru předních dveří autobusů pouze pro řidiče, vypnuté systémy uzavřené cirkulace vnitřního vzduchu ve vozidlech, a také zvýšená dezinfekce dopravních prostředků. I nadále mají cestující povinnost vstupovat do dopravních prostředků a do prostoru stanic metra se zakrytým nosem i ústy pomocí respirátoru, roušky, šátku, šály či jiné tkaniny.

Kompletní info:

www.idos.cz