• Vláda oznámila další omezení, zavírají se školy i restaurace

Vláda oznámila další omezení, zavírají se školy i restaurace

Nepříznivý vývoj pandemie koronaviru COVID -19 se vláda ČR rozhodla zvrátit dalšími opatřeními, na kterých se dohodla v pondělí 12. října. Tato opatření společně se současně platnými omezeními budou platit od středy 14. října. S výjimkou roušek na zastávkách, ty je nutné nosit už od dnešního dne.

Roušky

Nově se musí nosit roušky na zastávkách veřejné dopravy. Tedy na nástupištích, přístřešcích MHD nebo v čekárnách. Toto opatření platí už od úterý 13. října.

Školy

K přechodu na distanční výuku se od středy nově přidávají i základní školy. Výjimkou budou mateřské školy, které zůstávají v klasickém provozu. Budou vyčleněna zařízení pro děti pracovníků záchranného systému, především lékařů a zdravotních sester. Na středních školách bude zakázána praktická výuka.

Základní umělecké školy musí zrušit i dosud povolenou výuku jeden na jednoho. Vysoké školy mohou pořádat zkoušky, kde není více než 10 lidí. Zakazuje se pobyt studentů, kteří mají jiné bydliště v ČR, na kolejích.

Restaurace

Od půlnoci z úterý 13. na středu 14. října se uzavřou také restaurace, kluby a bary. V provozu smí zůstat výdejní okénko, přes které lze prodávat jídlo s sebou. Hotelové restaurace mohou mít otevřeno do 20:00.

Alkohol na veřejných místech

Zakazuje se pití alkoholu na veřejně přístupných místech.

Shromažďování – jen 6 osob

Lidé se mohou shromažďovat v maximálním počtu 6 osob. Výjimku mají orgány státní správy a samosprávy. Omezení se týká skupin venku i vevnitř, například i sportovců.

P21_prapor_aktuality.png

Osoba odpovědná za aktuálnost informací: Majerová Alena