• Den dětí je v Újezdě ve znamení otevírání nových hřišť a sportovišť

Den dětí je v Újezdě ve znamení otevírání nových hřišť a sportovišť

Nejen pro újezdské děti se u příležitosti Dne dětí 1.6.2021 otevírá nové hřiště v Druhanické ulici, sportoviště u 2. stupně základní školy v Polesné ulici a uvádí do provozu nová boulderová stěna ve sportovním areálu v Kalské ulici.

„Kvůli nejisté epidemické situaci jsme letos bohužel nemohli připravit pro děti zábavný program, o to víc mne ale těší, že se povedlo dokončit nové hřiště a sportoviště právě ke Dni dětí,“ říká starosta Milan Samec.

Na novém hřišti v Druhanické ulici najdete třeba prostor pro petangue, společné ohniště nebo dětský hrad a hry s pískem.  Snažili jsme se, aby skladba herních prvků a stanovišť sloužila pro malé i starší děti, a aby se mohli zapojit i rodiče.

Do areálu u 2. stupně školy si můžete s kamarády přijít zahrát volejbal, basketbal, fotbal nebo florbal.  Toto sportoviště je otevřeno pro veřejnost ve všední den od 15 do 21 hodin a o víkendu od 10 do 21 hodin. Po uvedené otevírací době bude hřiště zkontrolováno, uklizeny odpadky a uzamčeno. Otevírací doba i návštěvní řád jsou umístěny na webových stránkách školy a při vstupu na hřiště.

Pokud jste vyznavači boulderingu, můžete využít novou stěnu vedle tenisových kurtů v Kalské ulici, která je již také připravena pro malé i větší lezce. Stěna má délku 10 m a výšku 3,6 m a určitě ji v areálu nepřehlédnete, druhá strana totiž slouží jako tribuna pro volejbal.

„Děkujeme za pomoc při sestavení lezeckých cest paní Mgr. Kurkové a členům horolezeckého oddílu GEKON. Doufáme, že si na nových hřištích užijí spoustu zábavy nejen újezdské děti, ale i dospělí sportovci,“ dodává na závěr starosta Milan Samec.

IMG_20210531_151710.jpg

Osoba odpovědná za aktuálnost informací: