Slovo starosty - prosinec 2013

Milí spoluobčané, čtenáři Újezdského zpravodaje,

připravili jsme pro Vás další číslo Zpravodaje, který je zároveň poslední v tomto roce. Dovolte mi, abych vám jménem svým i jménem celého úřadu naší městské části popřál krásné vánoční svátky a do nového roku 2014 hodně zdraví, štěstí, osobní a rodinné pohody. Protože nám počasí v listopadu přálo, pustili jsme se do rekonstrukce některých chodníků - na  Starokolínské mezi ulicemi Ochozká a Novolhotská a dále část chodníku v ulici Pilovská. Dokončujeme také poslední opravy komunikací před zimou. Na opravy komunikací jsme uvolnili další finanční prostředky a uplatnění maxima peněz bude naší prioritou i napřesrok. Opravy komunikací a investice do školství budou největší investiční akce příštího roku. Letos jsme investovali do rozšíření kapacity školek, rekonstrukci školní jídelny v Polesné a zpracovat projekt na rozšíření kapacity školy. Jaké jsou tedy konkrétní plány na příští rok? Kromě školní jídelny plánujeme v Hodkovské ulici rekonstrukci, která se vinou magistrátu neustále odsouvá.
Zahájíme výstavbu kanalizace v Chmelické ulici a hlavně dokončíme povrch v ulici Novolhotská a nižší Starokolínská. Na školní prázdniny připravujeme rekonstrukci a revitalizaci parku před prvním stupněm základní školy a vybudujeme K+R zastávku MHD před školou v Polesné. Na jaře bychom měli vybudovat cyklostezku mezi školami v Čentické ulici. Na elektronizaci veřejné správy jsme získali grant 1,6 ml. Kč z operačního programu Praha - Konkurenceschopnost, takže budeme v příštím roce realizovat projekt e-Újezd, o kterém jsem už ve Zpravodaji informoval. Zda budeme mít pro příští rok schválený rozpočet, je závislé na schválení státního rozpočtu. Vztah městských částí a hlavního města je komplikovaný, nezáleží pouze na dostatku finančních prostředků, ale i na schopnosti pražského magistrátu schvalovat projekty. Rád bych na tomto místě poděkoval místostarostům paní Čechové (TOP09) a panu Slezákovi (ČSSD) za maximální prosazování našich projektů a zájmů Újezda nad Lesy na magistrátě. Vážení spoluobčané, děkuji Vám, kteří jste se v letošním roce zapojili do práce pro naši městskou část i Vám, kteří se účastníte akcí, které v Újezdě pořádáme. Je Vás stále víc a z toho mám radost. Poděkování patří i  spolupracovníkům na úřadě, bez kterých by mnoho z toho, co Vám v Újezdě nabízíme, vůbec nevzniklo. Vždy záleží především na lidech, jejich pracovitosti, nápadech a dobré vůli - Újezd zkrátka bude takový, jaký si ho uděláme.

Pavel Roušar, starosta

RousarPavel.JPG