Slovo starosty - únor 2014

RousarPavel.JPG

Milí spoluobčané, čtenáři Újezdského zpravodaje,
toto číslo Újezdského Zpravodaje je z velké části věnováno školství. Přesně před rokem jsme v únorovém čísle probírali téma diseminace druhého stupně ZŠ. Co se v oblasti školství za rok udělalo? A co Újezd v budoucích letech v oblasti školství čeká? Jak budeme naplňovat koncepci, kterou městská část v loňském roce přijala? Jak dopadl zápis a kolik dětí bude přijato do prvních tříd? Odpovědi naleznete uvnitř tohoto čísla. I v loňském roce se náš úřad účastnil soutěže o cenu Ministerstva vnitra. Opět úspěšně, získali jsme bronzovou medaili v kategorii zavádění Místní Agendy 21. Moc si toho vážím. Jsme dáváni za vzor! Ne za výsledky, protože řada obcí, která s  MA 21 pracuje už od devadesátých let, je mnohem dál, ale za cestu, kterou jsme zvolili. A také za kvalitu našich výstupů. Bližší informace přineseme v březnovém Zpravodaji. Komunikace s občany, která je základem Místní Agendy 21, je pro mne osobně velmi důležitá. Potěšil mě proto lednový Čaj o páté, kterého se účastnilo kolem dvaceti lidí. Ačkoliv byla probíraná témata obtížně řešitelná - narážela na nedostatek financí nebo na nutnou a v současné době skřípající součinnost s Hlavním městem Prahou - zadal jsem deset konkrétních úkolů k vyřešení, na kterých jsme se s občany dohodli. Řada věcí se opět posune správným směrem. Pro ty z vás, kteří na úřad chodit nechtějí, nabízím od února 2014 novinku: e-Čaj o páté se starostou prostřednictvím Skype!
V Kalendáriu naleznete dva termíny, v nichž budu k dispozici pro vaše skypové dotazy či podněty. Skypová adresa je: starosta.praha21 a naleznete ji na webových stránkách v kontaktech starosty. Od letošního roku také zprovozňujeme Facebookové stránky naší městské části. Rádi bychom využili i tohoto kanálu a informace, které Vás zajímají, poskytovali uživatelům Facebooku způsobem, na který jsou zvyklí. Na Facebookové stránky budeme vyvěšovat nejen články z webu, ale také veškeré aktivity zařazené do Kalendária, dále pak novinky z Prahy nebo dopravní zpravodajství. S Facebookem začínáme, tak prosím omluvte případné nedokonalosti, než vše prozkoumáme a naučíme se. A kde nás na Facebooku najdete? Na www.facebook.com/praha21.
Tak se podívejte a napište, co je možné vylepšit :-)
Přeji Vám krásný únor.
Pavel Roušar, starosta