Slovo starosty - březen 2014

RousarPavel.JPG

Milí spoluobčané, čtenáři Újezdského Zpravodaje,
a je tu březen. Měsíc knihy, měsíc internetu, nebo měsíc, který nás podle pranostiky nutí zalézt za kamna. Zkrátka každému podle chuti. Místní knihovna se již dobře zabydlela v přízemí Polyfunkčního domu a za minulý rok půjčila přes 32 000 ks knih! V knihovně také máme 5 počítačů napojených na internet a ten, kdo nemá doma příležitost, může okusit kouzlo internetu právě zde. Nebojte se přijít a případně se zeptat, jak na to. V letošním roce plánujeme umístit do podloubí Levelu internetový kiosek, který by byl veřejnosti dostupný po celých 24 hodin. Spojení knihovny a internetu zkrátka funguje. Využívám proto Měsíce knihy a internetu, děkuji pracovnicím knihovny paní Kašparové, Malíkové a Jakubcové a přeji všem návštěvníkům a čtenářům zážitky a potěšení z četby knih, které si v knihovně vypůjčí. V letošní zimě se nedá odhadnout, zda ještě bude či nebude. Chcete-li vyrazit do přírody, využijte otevření naučné stezky Lesní galerie II a 22. března se vydejte procházkou po Klánovickém lese. Ti, kteří si chtějí stezku užít v teple, se mohou podívat na webové stránky www.lesnigalerie.praha21.cz , nebo přijít na vernisáž výstavy Lesní galerie, která se koná 7. března v Levelu. Na vernisáži se Vám představí autoři dětských kreseb, které najdete na naučné stezce. Je vhodné na tomto místě také popřát všem učitelům k jejich svátku a poděkovat jim za vše, co pro děti dělají. Březnový úvodník uzavřu pozváním na První jarní ples, kterým přivítáme první jarní den. K pravidelnému výčtu toho, co se v Újezdě děje nebo chystá, využívám tentokrát odpovědí na otevřené dopisy, které mi zaslali občané do redakce Zpravodaje na 5. straně.

Přeji Vám krásné jaro.
Pavel Roušar, starosta