Slovo starosty - duben 2014

RousarPavel.JPG

Milí spoluobčané, čtenáři Újezdského Zpravodaje,

minulý měsíc byl důležitý pro neziskové organizace, rozdělovaly se újezdské granty. Grantová komise navrhla Radě městské části rozdělit celkem 500 tisíc korun v grantových programech. Přehled podpořených projektů naleznete v tomto čísle Zpravodaje. V březnu také pořádala řada spolků svou tradiční výroční schůzi. Osobně jsem se zúčastnil tří - tři soboty po sobě se sešli ti nejpočetnější a nejaktivnější: nejprve zahrádkáři, následovali SPCCH (Svaz postižených civilizačními chorobami) a o týden později Klub aktivních seniorů. Jejich schůze jsou skvěle naplánovány a organizovány, vše je řešeno s nadhledem a efektivně. Zračí se v nich životní zkušenost, bez zbytečností směřují k vytčenému cíli. Všem, kteří aktivně pracují ve vedení těchto tří „nejstarších“ újezdských spolků, děkuji za jejich práci a těším se na společná setkání třeba právě při aktivitách podpořených z našich grantů. Co příjemného nás čeká tento měsíc? Ve středu 23. 4. vás zvu na letošní Veřejné fórum občanů - opět se můžete podílet na identifikaci a řešení aktuálních námětů ze svého okolí. Sportovní seriál Tři pro zdraví začíná právě v Újezdě nad Lesy tradičním duatlonem (běh + jízda na kole). Přilétnou i Čarodějnice :-) Zkrátka, podívejte se do Kalendária a najděte si akce blízké svému srdci. S předstihem avizuji novinku - Den sousedů, který podporují Komise RMČ a plánují jej na květen. Znáte sousedy ve své ulici? A ty, kteří bydlí za rohem? Pokud ne, budete mít skvělou příležitost navzájem se pozvat a poznat. A pokud ano, sousedský den bude dalším milým popovídáním či společnou zábavou na plácku, na ulici, či u někoho na zahradě.
Na setkání s Vámi se těší
Pavel Roušar, starosta

Osoba odpovědná za aktuálnost informací: Kartousová Dana