Slovo starosty - červen 2014

RousarPavel.JPG

Milí spoluobčané, čtenáři Újezdského zpravodaje.
Nejprve mi dovolte popřát vám krásné léto. Astronomicky sice začne až 21. června, ale v posledních letech si musíme zvykat na to, že léto fakticky začíná mnohem dříve. Tak si ho užijte co nejlépe. Co přinesl předchozí měsíc? Odbor majetku má hodně práce s přípravou projektu na rekonstrukci školní kuchyně, aktuálně probíhá výběrové řízení na dodavatele. Krom toho zpracovává dokumentaci na rekonstrukci skautské klubovny, ke které bude tento měsíc veřejné projednání. Probíhají rekonstrukce komunikací, aktuální harmonogram prací lze nalézt na webových stránkách úřadu. Odbor životního prostředí šetří úhyn cca 4 metráků ryb v Blatovském rybníku. Toto neštěstí pravděpodobně způsobil nelegální výtok splaškové vody z části Újezda, která doposud nemá kanalizaci. Doufám, že se podaří viníka odhalit, a škodu mu dát k úhradě. Kudy budou jezdit auta během rekonstrukce kanalizace právě v úseku před rybníkem, zatím nevíme. Nepřipustíme totiž stejnou situaci, jaká nastala v ulici Chmelická. Tam se stalo to, že dodavatel sice vybudoval kanalizaci kolem hlavní křižovatky, ale Chmelickou, která byla určena jako objízdná trasa, zanechal v dezolátním stavu. Investor hl.m. Praha nyní opravu Chmelické nechce zaplatit, protože dodavatel několikanásobně překročil schválené vícenáklady. Protože je tato situace pro naše obyvatele dále neúnosná, Chmelickou i Novolhotskou budeme muset letos opravit na naše náklady.
Přeji vám krásný červen,
Pavel Roušar, starosta