Slovo nového starosty - prosinec 2014

zdenek.ruzicka.jpg

Vážení spoluobčané,
     jménem nového vedení Újezda bych Vám velmi rád poděkoval za zájem o veřejné dění v naší krásné městské části. Protože velmi stojíme o Vaše názory a chtěli bychom Vás více zapojit do našeho rozhodování, chystáme několik změn v jednání zastupitelstva. Jednak budou zasedání probíhat v pozdějších odpoledních hodinách, abychom vyšli vstříc Vám všem, kteří byste se schůzí rádi zúčastnili, ale kvůli pracovním povinnostem nemůžete. Nově budou probíhat od 18 hod místo dřívějších 16 hod. Zasedání se také budou konat častěji než jednou za 3 měsíce. Myslíme, že to nám všem může jen prospět. Naše koalice se také zasadí o změnu jednacího řádu tak, aby Vás více zapojila do jednání a diskuse. V současnosti máte právo vznášet dotazy, připomínky či podněty (takzvané „interpelace“) až po písemném přihlášení a následném určení pořadí. Docházelo tak i k tomu, že pokud občan chtěl položit některému ze zastupitelů či radních otázku, nezbylo mu, než se písemně přihlásit a hodinu i déle čekat. Nově se během dotazů občanů bude moci zeptat kdokoliv z Vás i bez přihlášky. Na to navazuje další současný nešvar. Dotazovaný zastupitel či radní si může libovolně vybrat, jestli Vaši otázku zodpoví přímo na místě ústně nebo jestli odpověď odloží na písemné vyjádření, na které má 30 dnů. Rádi bychom, abyste dostávali na své otázky odpovědi přímo a aby se mezi vedením radnice a občany rozproudila diskuse a výměna názorů, díky kterým budete blíž naší práci, a my se dozvíme, co Vás trápí. Proto budeme všemi silami usilovat o to, aby odpovědi byly bezprostřední a věcné. Písemná odpověď by měla být výjimkou v případě odborně složité otázky, kdy na místě odpovědět nejde, ne pravidlem jako doposud. Co tím vlastně sledujeme? Jste tím nejcennějším, co náš Újezd má. Čím víc se zapojíte do dění v obci se zájmem, tím lépe se nám tu všem bude žít a pracovat. Doufáme tak, že se pro Vás staneme čitelnějšími, otevřenějšími a přístupnějšími. Že uvidíte naši práci a snahu, a budete se chtít zapojit. Protože jsme tu hlavně my pro Vás, ne naopak.
Zdeněk Růžička
nový starosta MČ Praha 21 – Újezd nad Lesy