Zprávy z rady

Informace ze zasedání Rady - březen 2021

Opět jsme se připojili k  mezinárodní kampani „Vlajka pro Tibet“. Proto byla 10. března na budově Úřadu MČ Praha 21 vyvěšena vlajka Tibetu jako připomínka 62. výročí tibetského povstání. Na konci tohoto roku ukončí svůj provoz centrální kotelna na sídlišti Rohožník, což znamená i odpojení zdravotního střediska Rohožník. Naším cílem je zachování tohoto střediska na Rohožníku, a proto rada rozhodla o  vybudování vlastní plynové kotelny. Lékaři byli o situaci informováni a zároveň s nimi byla vedena jednání o nových smlouvách. Důvodem byl fakt, že některým lékařům tento rok končí nájemní smlouvy. Lékaře jsme ujistili, že zdravotní středisko na Rohožníku chceme zachovat a postupně opravovat.

Areál Kácovská bude doplněn o další sportovní prvek. Jedná se o boulderovou stěnu, která bude sloužit na trénování lezení a zároveň může být využita i pro sezení a sledovaní volejbalových zápasů. Využili jsme na to dotace z výherních hracích přístrojů ve výši 391 tisíc Kč.

Pokračujeme v  záměru minulého vedení městské části a rozhodli jsme se pozemek v  Druhanické ulici vybavit volnočasovými prvky a dětskými prolézačkami. Stále probíhají jednání o směně tohoto pozemku, nicméně než dojde k  finálnímu rozhodnutí, chceme, aby mohl být pozemek využíván místními obyvateli. Vybavení hřiště je řešeno tak, aby se kdykoli dalo přesunout na jiný pozemek.

Rada na svém lednovém jednání odsouhlasila převzetí zastávky MHD Rápošovská do správy od TSK Praha. Proto jsme rozhodli o vybudování chybějícího přístřešku ve směru Sídliště Rohožník. Celkové náklady budou 200 tis. Kč.

Vzhledem k současné situaci a z preventivních důvodů jsme schválili realizaci venkovních stojanů na dezinfekci.

Opět jsme rozšířili možnost bezplatné inzerce v  ÚZ pro místní podnikatele, proto uvnitř tohoto čísla najdete přehled provozoven i s  jejich kontakty. Přehled bude vydáván až do září 2021. Pokud máte zájem být v něm uvedeni, napište nám.

Kristýna Kopecká, místostarostka

Zprávy z Rady.png

Osoba odpovědná za aktuálnost informací: