• Stále platí zákaz koupání, rybolovu s odběru vody po požáru haly v Uhříněvsi

Stále platí zákaz koupání, rybolovu s odběru vody po požáru haly v Uhříněvsi

Vážení občané,

níže najdete informaci ke stavu vody v nádrži Lítožnice a stavu toku Říčanského potoka a Rokytky po požáru haly v Uhříněvsi.

‼ Nadále se nedoporučuje koupání, rybolov ani odběry vody ‼

Z nádrže Lítožnice se bude znečištění vyplavovat pravděpodobně ještě několik týdnů.

Kompletní sdělení Operačního střediska krizového štábu:

V místě požáru haly v Uhříněvsi ze dne 25.7.2021 probíhají nadále odklízecí práce. Laguna s kontaminovanou vodou je již odčerpána a na ČOV Uhříněves – Dubeč by neměly přitékat kontaminované vody. Dle průběžných výsledků je znát, že samotná ČOV Uhříněves – Dubeč najíždí do normálního provozu.

Z výsledků odebraných vzorků vody je zřejmé, že ještě začátkem minulého týdne byly hodnoty ukazatelů kvality vody zvýšené zejména na Říčanském potoce a některé ještě dále na Rokytce.

Obecně se situace stabilizuje na Říčanském potoce po přítok do nádrže Lítožnice, ale v nádrži a pod nádrží Lítožnice je zatím zhoršená kvalita vody, která se propaguje dále do toku Říčanského potoka a Rokytky, a to vlivem zadržení znečištění v nádrži. Dá se očekávat, že z nádrže Lítožnice se znečištění bude ještě několik týdnů vyplavovat a tím pádem budeme i nadále evidovat zhoršené hodnoty kvality vody na Říčanském potoce od nádrže Lítožnice po soutok s Rokytkou a mírně také dále na Rokytce.

Kolem nádrže Lítožnice ponecháváme umístěné cedule k zákazu koupání, rybolovu a odběru vody. Dále pak na vodním toku Rokytky evidujeme některé zvýšené hodnoty ukazatelů kvality vody, takže nadále bychom raději nedoporučovali nejen koupání, ale i odběry vody.

Upozorneni udalosti.jpg

Osoba odpovědná za aktuálnost informací: Majerová Alena