• Aktuální informace o kvalitě vody v Říčanském potoce a v Rokytce

Aktuální informace o kvalitě vody v Říčanském potoce a v Rokytce

Vážení,

chtěli bychom Vás informovat o stavu kvality vody na Říčanském potoce a Rokytce. V místě požáru haly v Uhříněvsi ze dne 25.7.2021 byly dokončeny odklízecí práce a nyní bude zahájen průzkum pro zjištění rozsahu znečištění a návrh sanace.

Litožnický rybník.png

Z výsledků odebraných vzorků vody je zřejmé, že hodnoty ukazatelů kvality vody byly ještě minulý týden lehce zvýšené pouze v nádrži Lítožnice na Říčanském potoce, ale stále se zlepšují. Na Rokytce v Dolních Počernicích jsou hodnoty také trochu zvýšené zřejmě ještě částečně vlivem přítoku z Říčanského potoka od Lítožnice a dále vlivem přínosu znečištění výše z povodí (ČOV, výusti kanalizace bez čištění, apod.). Z dalších výsledků rozborů odebraných vzorků na Hádeckém potoce je zřejmé, že tok nebyl zasažen. Kvalita vody na uvedených tocích bude i nadále monitorována.

Podél Říčanského potoka a kolem nádrže Lítožnice budou odstraněny cedule k zákazu koupání, rybolovu a odběru vody. Na vodním toku Říčanského potoka a Rokytky se stále evidují některé mírně zvýšené hodnoty ukazatelů kvality vody, ale ty již mohou souviset s běžným stavem kvality vody.

Dle názoru Magistrátu hlavního města Prahy (Odbor ochrany prostředí) pominuly důvody k omezování koupání, rybolovu a k odběrům vody z Říčanského potoka a Rokytky.

Osoba odpovědná za aktuálnost informací: Majerová Alena