• Témata
  • Příspěvky občanů do ÚZ
  • Cenzura, či přímo vymazávání části zvukového záznamu z jednání ZMČ Praha 21 se již stává tradičním folklorem pravo-levo-zeleného slepence
Příspěvky občanů do ÚZ

Ani červnový zvukový záznam z jednání ZMČ Praha 21 nebyl ušetřen oblíbené cenzury.

Pokud si někdo myslel, že po cenzuře a vystřihnutí nejvíce nepříjemných a nejvíce kritických pasáží ze zvukového záznamu z březnového zasedání  ZMČ Praha 21 bude aktuální zvukový záznam z červnového ZMČ  těchto „úprav“ ušetřen, velmi se mýlil. Musím předem podotknout, že tentokrát výjimečně za touto cenzurou nestojí pí K. J. Čechová, která se jinak činí v ÚZ, seč jí síly stačí, ale představitelé levicové části pravo-levo-zeleného slepence, který momentálně v Újezdu nad Lesy vládne.

Jak bylo zjištěno, někdy v době, kdy místostarosta Slezák ještě před bodem diskuze dal pokyn úředníkům, že mohou opustit zasedání zastupitelstva, došlo k přerušení zvukového záznamu. Údajně byl nešťastnou náhodou vypnut. Možná že to byla „nešťastná náhoda“, takové „nešťastné náhody“, které se současnému vedení hodí, se stávají, speciálně jde-li někdo této náhodě vstříct. Ale také to možná bylo proto, že v bodě diskuze došlo k velmi bouřlivé debatě a dokonce ostřejším výpadům mezi některými zastupiteli a naši slovutní radní měli asi obavu, umožnit poslech této debaty běžným občanům. Tak se to dělo v temných dobách předlistopadových, a tak se tomu bohužel děje v Újezdu i dnes.

Není asi náhodou, že u obsluhy záznamového zařízení sedí pouze členové ČSSD a není asi ani náhoda, že místostarosta Slezák v náhlém prudkém hnutí mysli poslal úředníky domů.  Lze předpokládat, že tušil, že diskuze bude bouřlivá, a protože má bohaté zkušenosti s potlačováním svobodných názorů z předlistopadové éry (viz. články uvedené na webu http://www.lidovky.cz/ln_domov.asp?c=A061026_110636_ln_praha_hlm popisující, že se jako velitel pohotovostního pluku zúčastnil zásahu na Václavském náměstí), je možné, že usoudil, že čím méně lidí bude diskuzi přítomno, tím lépe. Samotné vypnutí zvukového záznamu pak již zřejmě bylo jen dílem okamžiku, někdy taková nešťastná náhoda přijde jako na zavolanou. Inu, co se v mládí naučíš……… V každém případě si občané zvukový záznam z diskuze zastupitelů neposlechnou. Bude tomu tak i příště?

Demokracie v Újezdu nad Lesy v okamžiku, kdy místostarostu dělá člověk, jehož předlistopadová minulost je dle veřejně přístupných zdrojů velmi temná a ostudná, nebude mít ještě dlouho na růžích ustláno.

Ing. Jiří Lameš
Předseda klubu VV Praha 21 - Újezd nad Lesy