Příspěvky občanů do ÚZ

Dopis paní Zdeňky Ladové, předsedkyně SPCCH

Vážení,

s lítostí konstatuji, že pro většinu našich starších, resp. nemocných spoluobčanů nové uspořádání ÚZ nebude použitelné.

Věcné informace v Kalendáriu, ty jsou výborné, ale sledování, co nového se chystá, či co se konalo s uvedením zážitků účastníků, našim členům bude velmi chybět.  Po ně je to vlastně pozvánka na příští podobné akce a - je mi to velice líto, budeme muset doporučit sledování naší činnosti v našem Regionu. Jsou mezi námi tací, kteří umí pracovat s internetem i webovými stránkami - ale kolik jich je, mohou si to finančně dovolit, nebo jsou schopni dojít do knihovny? Věřte, že ne mnoho.

Vrátili jsme se z týdenního ozdravného pobytu v Luhačovicích. Kolik spoluobčanů ví, že mohou využít v rámci pobytu lékařem doporučené procedury přímo v lázeňském domě na účet pojišťovny včetně všeho, co lázně nabízejí. Nyní se to nedozvědí.

Jako zastupitelé jste mladá, výkonná skupina a díváte se racionálně na potřeby občanů. Ale zvažte, že časem budete v naší pozici. I na vás dolehnou budoucí nové informační a jiné systémy, právě tak, jak nyní dolehly na naši generaci.

Po prostudování zkušebního výtisku ÚZ doporučuji zlatou střední cestu a vzájemné pochopení Přidání stránky navíc by jistě příznivci ÚZ s radostí uvítali.

Pozn. Zajisté znáte věkové složení našich spoluobčanů ze statistik, odhadem se domnívám, že je nás - seniorů a zdravotně postižených 15 až 20 procent. Pokud se mýlím, promiňte, na webu jsem tento údaj nenašla. Zvažte prosím finanční nedostupnost této skupiny obyvatel k sice logickým, ale ne všem přístupným koncepčním změnám ÚZ.

Děkuji za přečtení a případné námi očekáváné pochopení.

Zdeňka Ladová, předsedkyně Sdružení postižených civilizačními chorobami

poznámka redakce: Na základě domluvy s paní Zdeňkou Ladovou, předsedkyní ZO SPCCH Újezd nad Lesy, uvádíme tento příspěvěk v elektronické podobě. Do tištěného zpravodaje poskytla paní Ladová zkrácené informace, které jsem otiskli.