Příspěvky občanů do ÚZ

Místostarosta Slezák jako Kateřina Jacques?

Má pan Slezák vůbec čas věnovat se problematice Újezdu nad Lesy, nebo si tam pouze chodí pro výplatu?

Tak jako pobavila K. Jacques národ v pořadu „Uvolněte se prosím“, kdy nebyla schopna vysvětlit, co je to biomasa, tak pobavil občany na červnovém ZMČ Praha 21 místostarosta Slezák, když začal nadšeně obhajovat místní Agendu 21. Když mu celkem logicky položila zastupitelka MUDr. Dastychová otázku, k čemu že vlastně ta agenda 21 je a jestli by to mohl nějak srozumitelně občanům vysvětlit, jal se náš populární místostarosta Slezák místo vysvětlení předčítat materiál, který byl o místní Agendě 21 rozdán všem zastupitelům. Bylo zcela jasné, že tento materiál místostarosta Slezák vidí poprvé a že mu evidentně dělá problému vůbec tento materiál přečíst. Také skončil hned u čtvrté věty, když nebyl opakovaně schopen přečíst slovo environmentální a to dokonce ani s nápovědou z pléna. Z této trapné situace ho vysvobodil až starosta Roušar, který za něj toto slovo přečetl, přeci jen má k němu blíže. Bylo nicméně zajímavé sledovat, jak se v místní Agendě 21 hned po 4. větě „utopil“ člověk, který toto dílko schvaloval na RMČ Praha 21, čímž souhlasil s tím, že se podle něj bude Úřad MČ Praha 21 řídit a u kterého by se tedy předpokládalo, že ví, co schvaluje. Inu když se někdo angažuje jako zastupitel na Magistrátu hl. m. Prahy a MČ Praha 21, zároveň sedí v představenstvech či dozorčích radách čtyř společností (pan Slezák je zřejmě odborník na vodárenství, plynárenství a energetiku), to pak už nanic jiného čas nezbývá a nelze se pak divit, že nemá čas se seznámit s materiály, o kterých se v Radě MČ Praha 21 rozhoduje.

Doufejme tedy, že má pan Slezák přehled alespoň o svých výplatních termínech. Při takové kumulaci funkcí to dá také zabrat. Ještě že ho tam nikdo netrápí s tím cizokrajně znějícím slovem enviromentalismus.
Ing. Jiří Lameš
Předseda klubu VV Praha 21 - Újezd nad Lesy