Příspěvky občanů do ÚZ

Řádění radničně-zeleného šílenství v Újezdě nad Lesy - č.2

Další samostatnou kapitolou je vytváření stokového bubáka ohledně množství tun odpadu ročně vypouštěného do rezervace z odlehčovacích komor místní kanalizace.

Předesílám, že i jen občasné přetékání z kanalizace do neexistujících vodotečí považuji skutečně za nešťastné, nicméně není třeba dělat z bubáka komára velblouda. Z vedení radnice totiž není nikdo schopen smysluplně vysvětlit rozpory uveřejněné v různých číslech „hodnotného a pravdivého“ periodika Újezdského zpravodaje (zprávy z úřadu, KŽP).
Jak se zrovna asi komu hodí, uvádějí zde autoři článků roční vypouštění odpadu v rozmezí od 200-300 tun, přes 3100 tun až k 4288 tunám a vesele ala „biomasa Kateřina Jacques“ směšují odpad, odpadní a splaškovou vodu s vodou dešťovou či srážkovou.
 Přitom jen „exkursí“ do snadno přístupné odlehčovací komory kanalizace by se skutečně aktivní občané mohli sami přesvědčit o údajných tunách vypouštěného odpadu do lesa na vlastní oči a přiblížit se pravdivému poznání. To je však novému vedení radnice nepříjemné neboť rozleptává nosné body volební rétoriky OS Újezdský Strom ohledně kanalizace. A tak už starosta na webových stránkách úřadu oznámil, že bude kontaktovat PVK, aby přístup do odlehčovací komory byl nějak zabezpečen a přístup znemožněn. Prostě taková „cenzura“ na objednávku.
   Co k  tomu dodat? Když pravdu uzamknou například za mříž u ústí kanalizace a postaví k ní třeba zeleného četníka s pendrekem, možná se zuby nehty udrží v křeslech až do dalších voleb.

Petr Duchek, zastupitel

Obr.1 - telemetrické čidlo, schopné změřit hladinu vody, nikoliv hmotnost odpadu
Obr.2 - žebra zachycující tuhý odpad
Obr.3 - zachycený odpad na straně stoky