Příspěvky občanů do ÚZ

Tu cenzuru už vám nikdo neodpáře!

Práci současného vedení radnice opět „překvapivě“ zachvátila cenzura. Je to již tradiční kolorit, který začíná vyvolávat na tvářích občanů široký úsměv, u některých i otázku „Proč?“.

Už se v tom složitém snění, vizionářství a mlácení prázdné slámy pomalu nedá rozpoznat, co je schválnost, neschopnost nebo nějaký neočekávaný vnější zásah.
     Navenek náhlé vstřícné gesto o rozšíření redakční rady (nutno podotknout, že po mých několika zamítnutých návrzích), samozřejmě uveřejněné v tištěné podobě ÚZ, ve skutečnosti nepřináší žádný odklon od zneužívání radničního periodika pro mediální zviditelnění kasty vyvolených. Je tomu prostě proto, že rozhodnutí o vytištění či nevytištění některých příspěvků nakonec stejně podléhá schválení Rady městské části. To už ovšem v ÚZ uveřejněno není.
    On i sám fakt, že RMČ nenabídla jednoduše např. jedno místo v redakční radě jednotlivým politickým stranám či volebním uskupením do redakční rady, ale sama si vybírala, kdo je či není z jejího účelového pohledu např. z té či oné strany/uskupení použitelný z předloženého seznamu jmen, zavání neslýchaným velikášstvím a politickou manipulací s nebezpečnými prvky k nalezení například mezi scientology apod.
    Dalším zábavným příběhem ze špalku diletantského vedení „obce“ je jako na potvoru opět znehodnocený zvukový záznam z posledního jednání zastupitelstva resp. chybějící jeho druhá část s „výživnými“ výměnami názorů zastupitelů. Zatím se smazání, podbarvování, zkracování, vystřihování apod. kejkle se zvukovými záznamy podařilo uskutečnit novému vedení radnice ze všech jednání zastupitelstva. To už je opravdu směšné, opravdu trapné.
   A tak se např. občané nedozví, kterak se pan starosta projevil, když se nechutně vykrucoval při interpelaci ohledně jeho písemné odpovědi na příspěvek, uvedený v moderované diskusi na www stránkách úřadu, označující řádně zvoleného zastupitele za pitomce. V ní se, místo aby onen příspěvek s vulgarismem vykázal v souladu s vlastními pravidly pro provozování moderované diskuse na periferii novinářské etiky, klidně zapojil do diskuse a odpověděl na onen urážlivý komentář. Nahnutý to morální postoj vrcholného představitele obce. Ovšem vinu za nesmazání vulgárního příspěvku „hodil“ slabošsky na jednání zastupitelstva na „chudáka ajťáka“ („On jej nesmazal, protože slovo pitomec za vulgární nepovažuje“) a to opakovaně. Ten se však nemohl ani hájit, neb nebyl přítomen. O pokorné omluvě za toto vědomé či podvědomé jednání je možné si nechat jen zdát. Jak velmi pokrytecké, farizejské.
    A tak si říkám, být v roli starosty a třeba opravdu a skutečně hluboce věřícím člověkem, tak dřepím v kostele, klečím, viktorky na oltář házím, biju se v prsa, oplatkou se krmím, vínem hrdlo prolévám a pokorně prosím o odpuštění. No prostě kdo má uši k slyšení, slyš! Cenzura je zveřejňování pouze toho, co se establishmentu hodí a ať už je to z chtěného či nějakého amatérského důvodu, toto vedení radnice bude navždy spojeno s jediným slovem - CENZURA !!!

Petr Duchek, zastupitel