Slovo starosty - duben 2012

Vážení občané,

jedním z témat, která hýbou Újezdem, je bezesporu doprava. Stavba kanalizace sice na přechodnou dobu vyloučila velkou část kamionové dopravy, na druhou stranu přivedla do obytných částí Újezda velkou spoustu aut, která si hledají nejrychlejší únikovou cestu a znepříjemňují život v původně klidných částech Újezda. Přestože se každý rok počet projíždějících automobilů v Újezdě výrazně zvyšuje, nikdo po řadu let neinvestoval žádné finanční prostředky na zlepšení technické dopravní infrastruktury a tento problém se vůbec neřešil. V posledních desítkách let se spoléhalo na vybudování přeložky I/12, která měla tranzitní dopravu svést mimo Úvaly, Újezd a Běchovice a napojit ji na stavbu č. 511, která je částí Pražského okruhu. Jenže výstavba přeložky i Pražského okruhu je stále odsouvána (stále ještě není platné územní rozhodnutí, aktuálně je řízení přerušeno) a automobilů stále přibývá. Proto je zcela nezbytné zajistit lepší průjezdnost na hlavní komunikaci bez ohledu na výstavbu přeložky. Klíčové dopravní místo v Újezdě je hlavní křižovatka. Křižovatka však není bezpečná, nemá samostatné odbočovací pruhy, je vyosená a navíc ve svahu. Je na samé hranici své možné kapacity. Byla identifikována jako nejnebezpečnější místo pro školáky na jejich cestě do školy. Proto jsme se obrátili na Dopravní odbor Hlavního města Prahy, aby nám ji ve spolupráci s Technickou správou komunikací (TSK) a společností Eltodo (řízení světel na křižovatkce) pomohl řešit. Navržené řešení spočívalo v rozdělení jízdních směrů na hlavní komunikaci, kdy v každé fázi jede proud automobilů pouze do centra nebo z centra. Režim umožňoval snadné odbočení vlevo, lépe chránil chodce na přechodech. Změna režimu však přinesla dlouhé fronty, prodloužení čekací doby a následně objíždění křižovatky ulicemi v obytných částech. Protože se situace ani po několika týdnech nestabilizovala, nečekali jsme ani na konec dohodnutého testovacího režimu a iniciovali jsme navrácenído původního stavu. Do vybudování obchvatu bude stále narůstající automobilová doprava působit skutečně velké potíže. Nepřímo to tento testovací provoz odhalil. Jakmile se zvětší fronty a prodlouží čas průjezdu, nejrůznější „zkratky" řidičů velmi komplikují život v mnohých částech Újezda. Testovací režim ukázal, jak jsou jednotlivé části Újezda dopravně propojené a vzájemně ovlivňované. A toto vše bude muset budoucí dopravní generel vzít v úvahu. S požadavkem na vytvoření dopravního generelu jsme se obrátili na Dopravní fakultu ČVUT, se kterou dohadujeme dlouhodobou spolupráci. Nový dopravní generel by měl být hotový v květnu příštího roku, práce na něm zahájíme velkým dopravním průzkumem, který identifikuje všechna slabá místa v dopravě v naší městské části. Omlouváme se všem občanům za problémy, které testovací režim řízení křižovatky přinesl. Poučil nás, že musíme vhodným způsobem chránit obytné oblasti před průjezdem narůstající tranzitní dopravy a zcela zřetelně ukázal, že Újezd konečně musí být řešen jako dopravní celek. Odsouvání nepopulárních řešení v minulosti Újezd přivedlo do hraniční dopravní situace, se kterou jsme nyní konfrontováni. Sháníme peníze na projekt rozšíření křižovatky o dva odbočovací pruhy a snížení nivelity pro zvýšení bezpečnosti, pro který již máme ověřovací studii. Hlavní město Praha bude muset ve svém rozpočtu najít cca 40 mil. Kč, aby dopravní problémy v Újezdě alespoň zmírnila. Aby je vyřešila, bude muset najít cca 6,2 miliardy korun na stavbu přeložky I/12.

Pavel Roušar, starosta