Slovo starosty - říjen 2013

Vážení spoluobčané,

dnes chci zmínit dva termíny a dvě akce měsíce října. Za nejdůležitější považuji termín mimořádných parlamentních voleb v celé České republice od pátku 25. října do soboty 26. října. Tomuto tématu věnuje Zpravodaj dostatek prostoru, seznámí vás s organizací voleb zde v Újezdě a nasměruje do správné volební místnosti. Přestože jsou volby právem občanů, nikoli jejich povinností, chtěl bych Vás požádat o co nejvyšší účast. Volby jsou součástí občanského postoje a určitým způsobem i vyjádřením odpovědnosti k zemi, ve které žijeme. Přeji vám dobrou volbu a šťastnou ruku. Vaší pozornosti doporučuji i čtvrtek 24. října, kdy v Újezdě vzpomeneme 95. výročí samostatné Československé republiky (státní svátek 28.října). Již třetím rokem dáváme oficiálním oslavám v Újezdě nový rozměr občanského zájmu a místního patriotismu, jinak to nebude ani v letošním říjnu. Připomeneme a oceníme práci újezdských dobrovolných hasičů, kteří se aktivně zapojili do pomoci při letošních povodních i práci ředitelek školek v Lišické a Polesné ulici, kde jsmev letošním roce výrazně navýšili kapacitu přijatých dětí. Bonusem, který zaručeně setře jakýkoli náznak strnulé oficiality, je pozvánka na premiéru filmu Pravda o Újezdě nad Lesy režiséra Jana Petrase, který se bude při slavnosti promítat. V něm se na plátně objeví řada újezďanů a možná zahlédnete i sami sebe. Nenechte si o filmu jen vyprávět a přijďte si jej vychutnat společně s čestnými hosty oslavy svátku republiky.

Krásné babí léto, Pavel Roušar, starosta

RousarPavel.JPG