Zprávy z rady

Informace ze zasedání rady - srpen, září 2023

PO UZÁVĚRCE MINULÉHO ČÍSLA ÚZ NA JEDNÁNÍ 29. SRPNA RADA MĚSTSKÉ ČÁSTI SCHVÁLILA A PROJEDNALA:

VÝPOVĚĎ SMLUV

Schválila vypovězení smluv se společností ABAK, které považuje z hlediska plnění a z pozice MČ P21 za nevyrovnané. Další setrvání v takovém smluvním vztahu není pro MČ hospodárné a proběhne jednání o další spolupráci obou subjektů.

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA OPRAVY KOMUNIKACE

Projednala výsledek výběrového řízení veřejné zakázky malého rozsah na stavební práce „Opravy komunikací v Praze – Újezdu nad Lesy prorok 2023 až 2025“ a schválila uzavření příslušné rámcové dohody se společností Stavební společnost Šlehofer, která podala ekonomicky nejvýhodnější nabídku v souladu se zadávacími podmínkami.

REKONSTRUKCE OSVĚTLENÍ HŘIŠTĚ

Schválila záměr na akci „Rekonstrukci osvětlení fotbalového hřiště v ul. Pilovská“ a uložila OMI realizovat příslušné poptávkové řízení. Cílem je snížit energetickou náročnost a zlepšit nevyhovující světelné podmínky při sportovních aktivitách.

ZRUŠENÍ KOMISE ZMČ A MA21

Schválila zrušení komise Zdravé městské části a místní Agendy 21, a to vzhledem k vystoupení z programu místní Agendy 21.

NA JEDNÁNÍ 13. ZÁŘÍ MĚLA RADA NA PROGRAMUTYTO BODY:

ZMĚNA U AKCE PARK ZBYSLAVSKÁ

Schválila změnový list u akce „Park Zbyslavská – etapa 2a“. Předmětem změny je především odvoz zeminy, která je silně znečištěna střepy a jiným odpadem, na skládku, dále realizace veřejného osvětlení a jiné parametry centrální plochy v parku oproti původní variantě. Dojde tak k navýšení ceny o 1,34 mil. Kč bez DPH.

VÝBĚR DODAVATELE OSVĚTLENÍ HŘIŠTĚ

Vzala na vědomí výsledek výběrového řízení na realizaci zakázky „Rekonstrukci osvětlení fotbalového hřiště v ul. Pilovská“ a schválil výběr společnosti BESST Czech s.r.o., která podala nejvýhodnější nabídku. Cena rekonstrukce bude 398 tis. Kč bez DPH.

NÁKUP ELEKTROAUTA PRO PEČOVATELSKOU SLUŽBU

Vzala na vědomí informaci o stavu řízení ve věci přidělení dotace z programu MPSV – Výzva národního plánu obnovy: nákup nízkoemisních vozidel pro sociální služby a pověřila starostu podpisem příslušné kupní smlouvy. Naše pečovatelská služba tak bude moci již brzy využívat nové elektroauto pro svoji náročnou práci.

Osoba odpovědná za aktuálnost informací: Hazdra Michal