Potřebuji řešit Nejčastěji hledáte logo

Potřebuji řešit

Informace

Chceme bezpečné okolí

Pomozte, aby vaše okolí bylo bezpečnější.

IMAG0072.JPG

Městská část Praha 21 podporuje větší zapojení občanů v oblasti bezpečnosti. Jednou z priorit Rady městské části Prahy 21 je "Podpora odzkoušené a účinné formy ochrany zdraví a majetku občanů pomocí tzv. sousedské pomoci pro nahlášení problémových situací."

O co se jedná?

Jde o určité partnerství sousedů, rodin i jednotlivců s policií, s cílem pomoci lidem chránit sebe a své majetky a snížit obavu a strach z kriminality prostřednictvím zvýšení bezpečnosti domova, větší ostražitosti, přesného hlášení podezřelých incidentů na policii a podporou komunitního ducha.

Zapojit se mohou jednotlivci a rodiny, kteří chtějí, aby jejich sousedství bylo lepším místem k životu a stalo se bezpečnějším.

Cíle sousedské pomoci

Chceme zabránit trestné činnosti tím, že zlepšíme bezpečnost, zvýšíme bdělost, vytvářením a udržováním láskyplného společenství a snižením příležitostí pro trestný čin a zvýšením povědomí prevence kriminality.
Chceme pomoci policii při odhalování trestné činnosti tím, že podpoříme efektivní komunikaci a rychlé ohlašování podezřelých incidentů a trestné činnosti.
Chceme snížit nepřiměřený strach z kriminality tím, že poskytneme přesné informace o rizicích a podpoříme pocit bezpečí a komunitního ducha, zvláště u nejvíce zranitelných členů komunity.
Chceme zlepšit styk policie s místní komunitou tím, že zajistíme efektivní komunikaci prostřednictvím Zpravodaje nebo webových stránek k vzájemnému informování členů komunity. 

Policie se nemůže vypořádat s problémy a otázky vyplývající z trestné činnosti a anti-sociálního chování samotného; potřebují pomoc celé společnosti. Sousedská pomoc poskytuje způsob, který pro místní lidi může hrát důležitou roli v řešení této rovnováhy a aby byla jejich komunita bezpečnější.

V systému sousedské pomoci je důležitá role koordinátora, kterého však městská část nemá určeného. Jeho rolí by mělo být je zejména:

  • Podpora bdělosti mezi účastníky systému a aktivní podpora včasného podávání zpráv o podezřelých incidentů na policii 
  • Přijímat informace o trestné činnosti ze systému sousedství a distribuci těchto zpráv účastníkům systému
  • Povzbuzuje účastníky, aby si byli vědomi důležitosti investice do praktických preventivních opatření na snížení kriminality, jako je pořízení bezpečnostních zařízení a označení
  • Má kontakt na zranitelné domácnosti a poskytuje poradenství pro členy komunity.
  • Aktivně vyzývá další spoluobčany k zapojení do systému
  • Dodává každému účastníkovi sousedské pomoci materiály k označování 

Jak se mohu zapojit do systému sousedské pomoci?

Přidejte se k systému sousedské pomoci

Staňte se koordinátorem sousedské pomoci ve vašem okolí

 

 

Kontaktujte starostu Městské části Praha 21, který projekt koordinuje a to prostřednictvím emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Související témata: Zdravá městská část Praha 21


Osoba odpovědná za aktuálnost informací:
Published

Přihlášení / Můj účet

Můžete se přihlásit prostřednictvím sociálních sítí.

Kontakt

Úřad městské části Praha 21

Staroklánovická 260
190 16, Praha 9
tel.: +420 281 012 911
fax.: +420 281 971 531
el. podatelna: podatelna@praha21.cz
ID datové schránky: bz3bbxj
IČ: 00240923

Úřední hodiny

PO: 8:00 - 12:00 / 13:00 - 17:30
ÚT: Není úřední den
ST: 8:00 - 12:00 / 13:00 - 17:30
ČT: Není úřední den
PÁ: 8:00 - 12:00

Matrika v případě svatby omezený provoz