Potřebuji řešit Nejčastěji hledáte logo

Potřebuji řešit

Informace

Žákovské zastupitelstvo

Mladí lidé mají možnost ovlivňovat místo, kde žijí.

IMG_20231214_102206.jpg

Žákovské zastupitelstvo (ŽZ) vzniklo v listopadu 2011 s cílem spolupracovat s MČ Praha 21 nad kvalitním rozvojem Újezda nad Lesy. Jedná se o volné seskupení mladých lidí ze základní i střední školy. Schází se každých 14 dní v klubu Masarykovy základní školy, Polesná 1690, Újezd nad Lesy. Všichni zájemci o práci v ŽZ jsou vítáni.

Na čem ŽZ průběžně pracuje:- projekt Bezpečná cesta do školy- vytvoření loga ŽZ- pomoc na kampaních, příprava některých aktivit (Den Země, Dny zdraví, Den mobility)- Psi ve městě - osvěta mezi majiteli psů- zjišťování problémů mezi občany- čistota v MČ- spolupráce se žákovskými zastupitelstvy na Praze 7, Praha 14, Praha-Libuš a Litoměřice- zlepšení prostředí před budovou 2. st. ZŠ

ŽZ koordinuje za Masarykovu ZŠ Mgr. Květoslava Bělohubá Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Máte zájem se zapojit? Ozvěte se nám.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Výlet žákovského zastupitelstva do skanzenu Přerov nad Labem: Lidové Vánoce v Polabí 2023

Ve čtvrtek 14. prosince 2023 se členové žákovského zastupitelstva se svou koordinátorkou paní Mgr. Květoslavou Bělohubou vydali na výlet do malebného skanzenu Přerov nad Labem. Sestavení výpravy nebylo náhodné – 17 členů žákovského zastupitelstva se rozhodlo prozkoumat krásu a tradici vánočních svátků v rámci Velké vánoční výstavy pod názvem „Lidové Vánoce v Polabí“, která každoročně oživuje celý areál Polabského národopisného muzea.

Celý výlet byl naplánován s precizností a pečlivostí, což nebylo nijak překvapivé, vzhledem k pečlivé organizaci paní Bělohubé. Autobus, kterým se žáci vydali na svou cestu, vyjel od školy v 8:30. Atmosféra v autobuse byla plná radosti a společného zpěvu koled i s mladšími žáky, kteří se k žákovskému zastupitelstvu přidali. Po příjezdu do Přerova nad Labem byli žáci přivítáni atmosférou minulých časů, oživenou výstavou „Lidové Vánoce v Polabí“. Devět chalup v areálu skanzenu bylo přeměněno na scény ze života našich předků, zachycující starobylé zvyky a obyčeje v období adventu a od vánočních svátků až po Tři krále. Žáci si užívali procházku chalupami, obdivovali historické rekvizity a s obdivem se zastavovali u expozic připomínajících, jak naši předkové slavili vánoční svátky. Pro mnohé to byl fascinující pohled do minulosti, do doby, kdy byly vánoce spojeny s jednoduchými radostmi a pohodou.

Po prohlídce chalup si žáci odpočinuli u horké čokolády, která jim dodala energii a řádně je zahřála. Atmosféra výletu byla veselá, a všichni si odnesli nejen nové poznatky o tradicích, ale také spoustu krásných společných vzpomínek.

Celkově lze říci, že výlet žákovského zastupitelstva do skanzenu Přerov nad Labem byl plný dojmů, poznání a radosti. Organizátorka paní Mgr. Květoslava Bělohubá si zaslouží velké uznání za skvěle zvládnutou akci, která zanechala nezapomenutelný dojem na všechny účastníky včetně mě.

Související témata: Děti a mladí lidé Mimoškolní vzdělávání a dovednosti Základní škola Zdravá městská část Praha 21


Osoba odpovědná za aktuálnost informací: Gryčová Helena
Published

Přihlášení / Můj účet

Můžete se přihlásit prostřednictvím sociálních sítí.

Kontakt

Úřad městské části Praha 21

Staroklánovická 260
190 16, Praha 9
tel.: +420 281 012 911
fax.: +420 281 971 531
el. podatelna: podatelna@praha21.cz
ID datové schránky: bz3bbxj
IČ: 00240923

Úřední hodiny

PO: 8:00 - 12:00 / 13:00 - 17:30
ÚT: Není úřední den
ST: 8:00 - 12:00 / 13:00 - 17:30
ČT: Není úřední den
PÁ: 8:00 - 12:00

Matrika v případě svatby omezený provoz