Slovo starosty - červen 2024

Milí spoluobčané,

máme za sebou velmi intenzivní květen. Pro mě osobně to byl měsíc příležitostí potkat se s mnohými z vás, ať to bylo na Běhu o pohár starosty aneb Běhu za újezdskou sovou, kde jsem měl tu čest předávat medaile těm nejrychlejším, na zahradní slavnosti ke Dni matek, která byla plná milých rozhovorů, nebo na našem tradičním beerfood festivalu, kde se nás i letos sešlo opravdu hodně a společně jsme si jej užili. Za osobní setkání jsem opravdu rád, sociální sítě, emaily nebo zprávy je nemohou nikdy nahradit.

Asi nemohu nezmínit úspěch našich hokejistů v podobě titulu mistrů světa. Podařilo se jim (v dobrém slova smyslu) doslova pobláznit celou republiku. Je to ten vzácný okamžik, kdy se celý národ semkne a aspoň chvíli drží při sobě. Škoda, že to nejspíš nebude mít dlouhého trvání, tolik bychom to potřebovali.

7. a 8. června nás čekají volby do Evropského parlamentu, kam si zvolíme 21 zástupců. Byť je to jen malá část z celkem 720 poslanců, je to možnost, jak aspoň trochu ovlivnit to, co se v Evropské unii bude dít. Přeji dobrou volbu.

S červnem přichází i konec školního roku. Věřím, že většina dětí bude mít z vysvědčení radost, a pro ty, kterým se třeba něco nepovedlo, ať je to další motivace se v příštím roce zlepšit.

Závěrem bych vás rád pozval na dvě akce. Tou první je Den dětí s hasiči 22. 6. na multifunkčním hřišti v Čentické ulici. Naši hasiči nejen že nám pomáhají, když je to třeba, ale umí i bavit. Je to fajn parta a jsem rád, že takové akce dělají, a to většinou ve svém osobním volnu. Díky za to.

Druhá pozvánka je na letní kino v pátek 28. 6. na stejném místě, kdy si po roce dáme další film s Tomem Cruisem v hlavní roli, a to Mission: Impossible Odplata.

Přeji vám pohodový červen.

VÁŠ STAROSTA

MICHAL HAZDRA