Slovo starosty - červenec, srpen 2024

Milí spoluobčané,

definitivně tu máme léto. Nejprve malé ohlédnutí za červnem.

Stavební firmě jsme předali současná sportoviště za tělocvičnou základní školy, aby místo nich vznikla dvě nová hřiště pro opravdu mnoho sportů. Předpoklad dokončení je v říjnu, odkdy budou hřiště k dispozici jak škole, tak všem újezdským sportovcům.

Proběhla další jednání o řešení technických záležitostí parkoviště u nádraží. Projekt parkoviště spolu s projektem rekonstrukce Staroklánovické ulice plánujeme na podzim představit veřejnosti. A na konci června si nejen děti užily Den dětí s hasiči. Skvělá akce.

Dobrá zpráva dorazila z magistrátu. Na základě naší žádosti byla schválena dotace na nákup nové cisternové automobilové stříkačky pro naše hasiče. Auto okamžitě objednáme, chceme, aby bylo vyrobené do roku 2026, kdy újezdský sbor dobrovolných hasičů bude slavit 100 let od svého založení. Naši hasiči si nejmodernější techniku zaslouží.

Přes léto si trochu odpočineme, začátek školního roku bude nabitý událostmi. Poslední srpnovou sobotu Kangsim pro děti pořádá odpoledne plné sportu a zábavy, po kterém bude následovat letní kino. Hned další sobotu slaví 100 let újezdský fotbal a o týden později má 90. výročí naše škola.

Závěrem bych chtěl všem dětem popřát prázdniny plné různých dobrodružství, dospělým pak příjemné dovolené, nebo i jen pár dní volna, abychom načerpali tolik potřebnou energii do dalších měsíců. Léto je k tomu ideální doba.

Krásné léto!

Michal.JPG