Slovo starosty - září 2024

Milí spoluobčané,

prázdniny uběhly velmi rychle, o čemž by mohli vyprávět především školáci. Nicméně to vypadá, že léto ještě nekončí a slunce a tepla si ještě užijeme. Věřím, že jste si na prázdninách a dovolených všichni odpočinuli, načerpali dostatek sil a návrat do běžného rytmu tak bude bez problémů.

Ještě se vrátím těsně před prázdniny, kdy Zastupitelstvo hl. m. Prahy schválilo dotaci ve výši 15 mil. Kč, kterou jsme vyjednali na nové rodinné centrum v Lomecké ulici. Studii představíme 10. 9. a co nevidět pak přistoupíme ke zpracování projektové dokumentace.

Ač bylo léto, v Újezdě rozhodně okurková sezóna nebyla. 1. MŠ Čentická má zbrusu nový plot, v MŠ Rohožník bylo vyměněno vodovodní potrubí, rychle byla odstraněna stavba bývalé knihovny v Lomecké ulici, probíhá stavba nových sportovišť u tělocvičen v Polesné ulici, byla zahájena přestavba bývalého bytu na novou školkovou třídu v Sedmikrásce. A to zdaleka není všechno.

Spolu s naší radní Lucií Filipinskou jsme iniciovali jednání s pražským radním Antonínem Klecandou (radní pro školství, sport a volný čas) ohledně střední školy v Újezdě a existuje reálná šance, že do pár měsíců by se škola mohla začít projektovat. Držme palce, ať to vyjde.

Září se doslova nabízí jako jeden z nejvhodnějších měsíců pro pořádání různých akcí. Určitě chci všechny z vás pozvat na oslavy 90 let naší Masarykovy základní školy, které se budou konat 14. září, a také na druhý ročník WINEFOOD festivalu dne 28. září v Čentické ulici.

Závěrem bych vám rád popřál příjemný zbytek léta, školákům úspěšný start do nového školního roku a budu se těšit na společná setkání na některé ze zářijových újezdských akcí.

VÁŠ STAROSTA

MICHAL HAZDRA