Zprávy z rady

Informace ze zasedání Rady - duben 2022

Radní MČ Praha 21 schválili dar pro oddíl Kangsim Dojang ve výši 35 tis. Kč jako příspěvek na pořádání turnaje taekwonda, který se uskuteční 7. května přímo v Újezdě v tělocvičně základní školy. Hlavní město Praha nám ponechalo nedočerpané dotace z minulých let, a to ve výši 39 mil. Kč. Radní schválili jejich zapojení do rozpočtu.

Od hl. m. jsme obdrželi dotaci na pomoc ukrajinským uprchlíkům ve výši 537 tis. Kč, dále dotaci na sociální služby ve výši 165 tis. Kč. Zastávka MHD Blatov získá novou podobu, ale původní částka nestačila, proto radní schválili dofinancování této akce ve výši 449 tis. Kč.

Radní schválili smlouvy o spořícím účtu České spořitelny, a.s. tak, aby městská část získala další finanční prostředky do rozpočtu.

Městská část získala dar na řešení uprchlické krize ve výši 100 tis. Kč, a to od společnosti PRE, a.s. Dar bude použit na úhradu nákladů v adaptačních skupinách, které máme v základní škole a v mateřské školce Sluníčko.

Dlouhodobě usilujeme o nové autobusové přístřešky na zastávkách, proto radní schválili záměr uzavření koncesní smlouvy se společností JCDecaux. Ta by na zastávky měla dodat nové přístřešky. Radní na začátku roku schválili kompletní rekonstrukci bytu v ulici Žíželická 1612. Rekonstrukce byla dokončena a nyní rozhodli o pronájmu bytu formou výběrového řízení (informace na str. 5).

V květnu by mělo dojít k modernizaci povrchu cyklotrasy Ježovická. Radní schválili po provedeném poptávkovém řízení zhotovitele této akce, a to firmu Stanislav Bílek. Cyklotrasa může být realizována díky finanční podpoře hlavního města.

Na konci května (28. 5.) proběhne v Újezdě první festival jídla a piva– BEERFOOD, jehož spoluorganizátorem je společnost City Event s.r.o. Radní proto schválili dohodu o vzájemné spolupráci.

Kristýna Kopecká

místostarostka

Zprávy z Rady.png

Osoba odpovědná za aktuálnost informací: