Zprávy z rady

Informace ze zasedání Rady - květen 2022

Během května radní schválili zařazení přihlášených projektů dohlasování participativního rozpočtu2022. Hlasování o vítězných projektech začne 13. června a občané budou mít čas odevzdat své hlasy až do 10. července.

Ověření účetní závěrky Masarykovy ZŠ provedla firma Miró Audit Services, s. r. o. s výsledkem, že podává věrný a poctivý obraz. Radní zprávu vzali na vědomí. Dokončuje se nová budova MŠ Sluníčko. Radní proto schválili nákup nábytku mateřské školky. V rámci poptávkového řízení vyhrála firma NOMIland,s. r. o. Děti a paní učitelky se tak mohou těšit do nových prostor.

Radní opět podpořili závod Mladé Běchovice a schválili poskytnutí daru ve výši 5 tis. Kč. Dále podpořili ve formě individuální dotace Dětský den s koňmi. Akci pořádá spolek Minifarmička, z. s., kterému jsme poskytli 8 tis. Kč.

MŠ Sedmikráska již několik let využívá detašované pracoviště pro menší děti v Hulické. Tento objekt si městská část pronajímá na dobu určitou, radní proto museli smlouvu prodloužit, a to na další dva roky. Během května byla zrekonstruována zastávka MHD Rohožnická, jejíž opravu radní schválili na začátku měsíce. V červnu se bude pokračovat rekonstrukcí zastávky MHD Blatov. Zhotovitelem akce byla firma PBL Technika, s.r.o.

Rada také schválila pronájem rekonstruovaného bytu v Žíželické ulici, a to formou výběrového řízení.

Byla schválena následující rozpočtová opatření: hasiči získali na provoz 657 tis. Kč, dále jsme obdrželi dotaci na podporu aktivit lidí bez domova ve výši 90 tis. Kč a neúčelovou dotaci 3 mil. Kč z MHMP, v rámci Programu podpory v oblasti přístupnosti a bezbariérovosti jsme od magistrátu získali také dotaci na rekonstrukci zdravotního střediska ve výši 1 mil. Kč.

Kristýna Kopecká,

místostarostka

Zprávy z Rady.png

Osoba odpovědná za aktuálnost informací: