Zprávy z rady

Informace ze zasedání rady - květen 2024

Z JEDNÁNÍ RADY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 21 DNE 30. 4.:

SMLOUVA S MYSLIVECKÝM SDRUŽENÍM

Rada schválila prodloužení smlouvy o spolupráci s Mysliveckým sdružením Šesterák. Cílem smlouvy je motivovat myslivce k odstřelu černé zvěře, která se v našem katastru vyskytuje ve větším než žádoucím množství.

Z JEDNÁNÍ DNE 7. 5.:

PLNĚNÍ ROZPOČTU ZA 1. ČTVRTLETÍ 2024

Rada vzala na vědomí a souhlasila s předloženým Plněním rozpočtu za 1. čtvrtletí 2024, když celkové konsolidované příjmy dosáhly 30,43 mil. Kč a výdaje 23,26 mil. Kč. Celkové saldo je tedy přebytkové ve výši 7,17 mil. Kč.

SPORTOVIŠTĚ ZŠ POLESNÁ

Rada schválila uzavření smlouvy o dílo na realizaci veřejné zakázky „Rekonstrukce sportovišť Masarykovy ZŠ Polesná – hřiště na malou kopanou/házenou a víceúčelové hřiště“ se společnosti VYSSPA Sports Technology s.r.o.

DAR OD ČEPS

Rada schválila darovací smlouvu na dar od spol. ČEPS, a. s. ve výši 39 500 Kč na akci „Den zdravé Země“, která proběhla 22. 4. 2024. Společnosti ČEPS tímto velmi děkujeme za podporu.

Z JEDNÁNÍ DNE 21. 5.:

VÝPOČETNÍ TECHNIKA PRO ÚŘAD

Rada schválila návrh na uzavření Kupní smlouvy na dodávku výpočetní techniky pro stavební úřad se společností XANADU,a.s., a to z programu 2. výzvy – Zavedení nového stavebního zákona do praxe „IT vybavení pro stavební úřady“. Cílem projektu je v rámci veřejné zakázky vybavení stavebního úřadu výkonnou výpočetní technikou, která zajistí zefektivnění povolovacích postupů a fungování nové struktury stavebních úřadů. Náš úřad získá 9 balíčků IT vybavení v hodnotě 404 tis. Kč.

ÚČETNÍ ZÁVĚRKA A ZÁVĚREČNÝ ÚČET MČPRAHA 21

Rada schválila účetní závěrku a návrh na uzavření závěrečného účtu MČ Praha 21 za rok 2023, a to v souladu s metodickými pokyny MHMP a právními předpisy.

PARTICIPATIVNÍ ROZPOČET 2024

Rada po posouzení realizovatelnosti schválila 4 projekty, které budou předloženy k hlasování občanům.

ŽÁDOST O DOTACI KANGSIM DOJANG

Rada schválila žádost spolku Kangsim Dojang z.s. o poskytnutí individuální dotace ve výši 50 tis. Kč na uspořádání „Dětského dne s Kangsimem“, který se bude konat poslední srpnový den na Multifunkčním sportovišti v Čentické ulici. Kangsim Dojang z.s. je největším zájmovým spolkem v naší MČ se zaměřením na děti a dlouhodobě se podílí na akcích MČ a příkladně reprezentuje naši městskou část.

VENKOVNÍ VÝSTAVNÍ STOJANY

Na základě poptávkového řízení rada schválila nákup 6 ks venkovních výstavních stojanů za celkem 188 tis. Kč. Stojany budou používány pro konání exteriérových výstav Újezdského muzea a naší městské části.

ODMĚNY ŘEDITELŮM PŘÍSPĚVKOVÝCH ORGANIZACÍ

Rada schválila návrh výše odměn panu řediteli školy a paní ředitelkám mateřských škol za ekonomickou činnost v roce 2023, a to na základě plnění hodnotících kritérií.

INFORMACE O STAVU SOUDNÍHO ŘÍZENÍ

Rada vzala na vědomí informaci o stavu řízení vedeného u Obvodního soudu pro Prahu 9 ve věci žaloby bývalé ředitelky Masarykovy ZŠ na určení neplatnosti odvolání z funkce, kdy bylo rozsudkem žalobě vyhověno, a schválila podání odvolání proti rozsudku.

Osoba odpovědná za aktuálnost informací: Hazdra Michal