Zprávy z rady

Informace ze zasedání Rady - listopad 2020

Rada MČ Praha 21 na svých jednání v listopadu projednala 30 bodů, ve zkratce si vás dovolím informovat o následujících. Již během jarní koronavirové vlny jsme schválili smlouvu na poskytování „Mobilního rozhlasu“. Tato služba umožňuje zaregistrovaným uživatelům posílat upozornění a SMS s důležitými zprávami z  naší MČ. Abychom mohli Mobilní rozhlas nadále využívat, rada prodloužila smlouvu do 31. 12. 2021.

Hasičárna je již dokončena, požádali jsme o využití zbylých finančních prostředků z  její výstavby na zlepšení zázemí pro naše dobrovolné hasiče. Zastupitelstvo hl. m. Prahy nám vyhovělo a využití financí na dovybavení hasičárny schválilo. Proto proběhla poptávková řízení na nábytek a profesionální pračky se sušičkou na péči o zásahové obleky. Rada s nákupy souhlasila a schválila jejich objednání.

Naší MČ byl Zastupitelstvem hl. m. Prahy svěřen do správy pozemek parc. č. 4084/9. Jedná se o část komunikace v Toušické podél budovy České spořitelny, která navazuje na další pozemky svěřené do správy MČ. Tím dojde ke sjednocení správy a údržby těchto pozemků, rada s tím souhlasila. V souvislosti s klimatickým závazkem hl.  m. Prahy pokračujeme v plnění dalších jeho cílů, a proto jsme podali žádost o podporu alternativních způsobů dopravy. Chceme vyměnit již velmi zastaralá a neekologická auta za nové elektromobily, které budou moct využívat zaměstnanci úřadu při své práci.

Rozšiřujeme revitalizaci zeleně u  2.  stupně ZŠ, a to nejen na náhradní výsadbu za pokácené topoly z minulého roku, ale i  na další oblasti u školy. Celý prostor si zaslouží revitalizaci, rozhodli jsme se proto k dofinancování celé akce nad rámec již získané dotace. Dojde tak k  úpravě zahrady u kotelny v Polesné, u tělocvičen i u hlavního vchodu.

V minulém čísle jsme vás informovali o vítězných projektech pilotního participativního rozpočtu. V této souvislosti rada schválila tři rozpočtová opatření. Do konce roku se stihne zrealizovat venkovní posilovna u dětského hřiště v Luníkovské, cyklopumpičky u nádraží Klánovice a u ZŠ a „květníky“ na sídlišti Rohožník v blízkosti Rákosníčkova hřiště.

Za celou radu bych vám chtěla popřát klidný adventní čas a krásné prožití vánočních svátků.

Kristýna Kopecká, místostarostka

Zprávy z Rady.png