Zprávy z rady

Informace ze zasedání rady - září 2024

Z JEDNÁNÍ RADY MČ PRAHA 21 DNE 10. 9.:

PŘÍSPĚVEK MASARYKOVĚ ZŠ

Rada schválila poskytnutí neinvestičního finančního příspěvku Masarykově ZŠ ve výši 85 tis. Kč na pokrytí nákladů spojených s pořádáním akce 90 let Masarykovy základní školy.

POPTÁVKOVÉ ŘÍZENÍ – OPRAVA STŘECHY

Rada schválila výsledek poptávkového řízení na realizaci VZMR „Oprava části střechy MZŠ Staroklánovická 230“ a schválila uzavření smlouvy o dílo se společností DOHRAdevelopment s.r.o., která nabídla nejnižší cenu 1,54 mil. Kč s DPH.

ADMINISTRACE ZAKÁZKY NA ÚDRŽBU

Rada schválila smlouvu o poskytování právní pomoci a služeb na administraci podlimitní veřejné zakázky na akci „Letní a zimní údržba MČ Praha 21 - Újezd nad Lesy“ s ŠENKÝŘ PÁNIK, advokátní kancelář s.r.o.

WORKOUT U RYBNÍKA

Rada schválila realizaci výměny povrchu workoutového sportoviště u rybníka na Blatově firmou 4soft , s.r.o, která podala nejvýhodnější nabídku, a to za 342 tis. Kč. Oprava povrchu workoutu je jedním z vítězných projektů participativního rozpočtu.ŠKOLSKÁ RADA: ZÁSTUPCI ZŘIZOVATELERada jmenovala členky školské rady Masarykovy základní školy za zřizovatele na nově volební období, a to Mgr. Lucii Filipinskou, Ph.D., Mgr. Yvonu Trčalovou a Ing. Alenu Motejlovou. Současně schválila aktualizovaný volební řád školské rady.

Z JEDNÁNÍ RADY 22. 9.:

ŽÁDOST O PRONÁJEM POZEMKŮ

Rada vzala na vědomí žádost paní Chrástové o pronájem pozemků parc. č. 793/3, 793/4, 793/5, 793/6 a 793/7 a pověřila starostu vyžádáním si dalších podkladů v této záležitosti.

ZLEPŠENÍ DOPRAVY U ŠKOLY

Rada schválila akční plán realizace námětů ke zlepšení dopravní situace kolem školy v oblasti dopravně-inženýrské a oblasti stavebních úprav. Radní pro dopravu Richard Koza bude následně iniciovat kroky vedoucí k realizaci tohoto plánu.

SMLOUVY NA DODÁVKU ENERGIÍ

Rada posoudila cenové nabídky na dodávku elektrické energie a zemního plynu a souhlasila s nabídkou společností Pražská energetika (elektrická energie) a innogy Energie (zemní plyn) na období 2025-2026. Úspora proti letošnímu roku bude zhruba třetinová.

DAR PRO VELKOU KRAŠ

Rada schválila poskytnutí finančního daru ve výši 50 tis. Kč obci Velká Kraš, která byla katastrofálně zasažena ničivou povodní.

Osoba odpovědná za aktuálnost informací: Hazdra Michal